CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

- "Görüşleri farklı diye hiç kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Eğer bunu yapabilirsek, bu ülkede gerçekten de barışı getirmiş olacağız" - "Bu ülkenin her şeyden önce huzura ihtiyacı var, bu ülkenin her şeyden önce barışa ihtiyacı var. Barışın ve huzurun olduğu bir Türkiye'de hepimiz kardeşçe yaşayacağız"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu:

ANKARA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Görüşleri farklı diye hiç kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Eğer bunu yapabilirsek, bu ülkede gerçekten de barışı getirmiş olacağız." dedi.

Yenimahalle Belediyesi tarafından Batıkent'te düzenlenen iftar programına katılan Kılıçdaroğlu, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın Yenimahalle'yi çok güzel hale getirdiğini, getirmeye de devam edeceğini söyledi.

"Babalarımız, dedelerimiz bize güzel bir Cumhuriyet bıraktılar." diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

"Biz de çocuklarımıza güzel bir Cumhuriyet bırakmak istiyoruz. Kimliği ne olursa olsun, inancı ne olursa olsun, yaşam tarzı ne olursa olsun bütün vatandaşlarımızla kucaklaşmalıyız, bütün vatandaşlarımızı sevmeliyiz. Onların görüşleri farklı diye hiç kimseyi ötekileştirmemeliyiz. Eğer bunu yapabilirsek, bu ülkede gerçekten de barışı getirmiş olacağız. Her gün şehitlerimizin gelmesini istemiyoruz, her gün yeni gazilerimizin olmasını istemiyoruz. Televizyonlarda haberleri büyük bir keyifle izlemek istiyoruz ama şimdi maalesef haberleri izlemekten korkuyoruz. Oysa soframıza otururken huzur içinde oturmak istiyoruz. Bu ülkenin her şeyden önce huzura ihtiyacı var, bu ülkenin her şeyden önce barışa ihtiyacı var. Barışın ve huzurun olduğu bir Türkiye'de hepimiz kardeşçe yaşayacağız. Türkiye, hepimize yeter, Türkiye dünyaya yeter."

Kılıçdaroğlu, vatandaşlarla iftar yaptı ve ardından sohbet etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×