Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki:

- "Hemşehrilerimin güçlü desteği olmasa çoktan siyaset sahnesinden çekilir, evime, işime gücüme dönerdim. Onların destek ve duaları olunca ben de çalışmaya, gayret etmeye, onları temsil etmeye devam ediyorum" - "(Eski CHP Kayseri Milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu'na açtığı dava) Allah kimsenin başına böyle iftira furyası vermesin. Hele hele işinde gücünde çalışan düzgün idarecilere vermesin."

Çevre ve Şehircilik Bakanı Özhaseki:

KAYSERİ (AA) - Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, "Hemşehrilerimin güçlü desteği olmasa çoktan siyaset sahnesinden çekilir, evime, işime gücüme dönerdim. Onların destek ve duaları olunca ben de çalışmaya, gayret etmeye, onları temsil etmeye devam ediyorum." dedi.

Çeşitli ziyaretler için Kayseri'ye gelen Özhaseki, Valilik önünde Vali Orhan Düzgün'ün yanı sıra çok sayıda kurum müdürü tarafından karşılandı.

Özhaseki, ziyarette yaptığı konuşmada, Kayserilileri utandırmamak için var gücüyle çalışmaya devam edeceğini bildirdi.

Halkın desteğiyle bugünlere geldiğini vurgulayan Özhaseki, "Hemşehrilerimin güçlü desteği olmasa çoktan siyaset sahnesinden çekilir, evime, işime gücüme dönerdim. Onların destek ve duaları olunca ben de çalışmaya, gayret etmeye, onları temsil etmeye devam ediyorum." ifadesini kullandı.

Özhaseki, bir gazetecinin, eski CHP Kayseri Milletvekili Mehmet Şevki Kulkuloğlu'nun Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde kendisine hakaret ettiği iddiasıyla açılan davada cezaya çarptırılmasını sorması üzerine şu yanıtı verdi:

"Bu defteri kapattık, keşke yaşanmasaydı, keşke bu iftiraları atmasalardı. Başta CHP Genel Başkanı başta olmak üzere o dönemde bir kampanya yürüterek seçimde neredeyse tüm taktikleri Kayseri ve benim üzerime kurdular. Defalarca miting alanlarında adımı anarak akla gelmedik iftiralarda bulundular. Söyledikleri bütün sözleri tespit ettirmiştim. Sonra yargıya gittik. Bazı davalardan kurtarınca çok sevindiler, 'Bak biz haklı çıktık' diye bağırdılar. Yeni bir yalan furyası daha başlattılar. Yalanı usturuplu söylediklerinde hukuktan ceza almamışlardı hepsi o kadar. Davaların genelinden ceza aldılar, kiminden maddi kiminden manevi. İşte böyle ceza davalarından da gün alıyorlar. Onları hukukçulara bıraktım. O defteri kapatalı çok oldu. Allah kimsenin başına böyle iftira furyası vermesin. Hele hele işinde gücünde çalışan düzgün idarecilere vermesin. İnsanlar, Allah rızası için çalışırken, terlerken, hakikaten çile çekerken birilerinin iftirasına uğramak öyle zor ki ağır ki. Allah düşmanıma bile yaşatmasın."

Ziyarette konuşan Kayseri Valisi Düzgün ise Özhaseki'nin şehircilik konusunda uzman olduğunu bunu da tüm Türkiye'ye yansıtacağına inandıklarını belirtti.

Güneydoğu'da son aylarda yoğun çatışmalar yaşandığını anımsatan Düzgün, "Çatışmalar sebebiyle maalesef buradaki ilçelerimiz, mahallelerimiz harap olmuş durumda. Sayın Özhaseki, bu bölgeler başta olmak üzere, yeniden imarı başta olmak üzere bilgi ve tecrübesini yayacaktır. İlimize de çok büyük katkılar sağlayacağına inanıyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından Vali Düzgün, Bakan Özhaseki'ye kentin sembolü olan saat kulesinin minyatürü hediye etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×