Cebeci Hastanesinde 4 eczacının öldürülmesi

- Türk Eczacıları Bi̇rli̇ği̇ Merkez Heyeti̇: - "Toplumumuzun bu şiddet döngüsünden kurtulabilmesi, sağlıklı bir toplum yapısına kavuşulabilmesi ve insanlarımızın huzur içerisinde yaşayabilmesi için başta devletin, kurumların ve politika yapıcıların acilen adım atması ve önlemler alması artık kaçınılmaz bir hale gelmiştir"

Cebeci Hastanesinde 4 eczacının öldürülmesi

ANKARA (AA) - Türk Eczacıları Bi̇rli̇ği̇nden (TEB) toplumun şiddet döngüsünden kurtulabilmesi, sağlıklı bir yapıya kavuşulabilmesi ve insanların huzur içerisinde yaşayabilmesi için devletin, kurumların ve politika yapıcıların acilen adım atması çağrısında bulunuldu.

TEB Merkez Heyetinin yazılı açıklamasında, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Cebeci Hastanesi Fizik Tedavi Bölümündeki eczanede yaşanan silahlı kavgada hayatını kaybeden eczacılara Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı dilendi.

Toplumun tüm alanlarına sirayet eden şiddet eğiliminin, her gün yeni bir vaka ile ortaya çıktığı ileri sürülen açıklamada, şu görüşlere yer verildi:

"Toplumsal olarak yaşadığımız bu kırılma ise bireysel şiddeti giderek körüklüyor ve yaygınlaştırıyor. Hastane eczanesinde yaşanılan bu korkunç olay da şiddetin yaşam alanlarımıza nasıl nüfus ettiğinin bir göstergesi olmuştur. Bu bağlamda sağlıkta şiddet, tek boyutlu olarak ele alınamayacak, sonuçlara odaklanarak ortadan kaldırılamayacak bir olgudur. Şiddetin nedenlerine eğilerek, bunları ortadan kaldıracak bir perspektiften yoksun olan tüm çözüm arayışlarının sonuçsuz kalacağı açıktır."

Bu konuda önlem alınması da istenen açıklamada, "Toplumumuzun bu şiddet döngüsünden kurtulabilmesi, sağlıklı bir toplum yapısına kavuşulabilmesi ve insanlarımızın huzur içerisinde yaşayabilmesi için başta devletin, kurumların ve politika yapıcıların acilen adım atması ve önlemler alması artık kaçınılmaz bir hale gelmiştir." ifadesine yer verildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×