Çavuşoğlu'nun Pekin'de CICA toplatısına katıldı

Çavuşoğlu, CICA toplantısı sırasında Tayland, Kamboçya, Güney Kore, Sri Lanka, Birleşik Arap Emirlikleri ve Filistinli bakanlarla bir araya geldi

Çavuşoğlu'nun Pekin'de CICA toplatısına katıldı
28 Nisan 2016 Perşembe 09:39

Asya'da İşbirliği ve Güven Artırıcı Önlemler Konferansı (CICA) Beşinci Dışişleri Bakanları Toplantısı'na katılmak üzere Çin'de bulunan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Pekin'de çok sayıda lider ve mevkidaşıyla görüşmelerde bulundu.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Çavuşoğlu, Pekin’de dün İsveç Dışişleri Bakanı Margot Wallström ve Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanı Şeyh Abdullah Bin Zayed El Nahyan ile telefonda görüştü.

Çavuşoğlu, Wallström ile görüşmesinde, Türkiye’nin PYD’nin Stockholm’de ofis açmasından duyduğu rahatsızlığı dile getirdi.

Bakan Çavuşoğlu, BAE Dışişleri Bakanı El Nahyan ile görüşmesinde de 25 Nisan’daki Abu Dabi ziyaretinde gösterdiği misafirperverlik için muhatabına teşekkür etti. Çavuşoğlu, El Nahyan’ı Türkiye’ye davet etti.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, CICA toplantısında Tayland, Kamboçya, Güney Kore, Sri Lanka, Filistin ve Birleşik Arap Emirlikleri’nden gelen bakanlarla da bir araya geldi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×