Çavuşoğlu Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığını ziyaret etti

- Dışişleri Bakan Çavuşoğlu: (1) - "Görevden alınan 2 büyükelçi de dahil olmak üzere merkezde bulunan 88 kişinin ilişiğini kestik" - "(FETÖ soruşturması nedeniyle) Türkiye'nin Kazan Başkonsolosluğundaki bir görevli Japonya'ya kaçtı"

Çavuşoğlu Gölbaşı Özel Harekat Başkanlığını ziyaret etti
28 Temmuz 2016 Perşembe 12:16

ANKARA (AA) - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, görevden alınan 2 büyükelçi de dahil olmak üzere merkezde bulunan 88 kişinin ilişiğini kestiklerini söyledi.

Gölbaşı Özel Harekat Daire Başkanlığını ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çavuşoğlu, emniyet ve ilgili kurumlardan aldıkları bilgiler doğrultusunda Fetullahçı Terör Örgütüyle (FETÖ) mücadele çerçevesinde çalışmalarına devam ettiklerini belirtti. Dışişleri Bakanlığından 88 kişinin ilişiğinin kesildiğini ifade eden Çavuşoğlu, bu hainlerin devletin sistemine sızmaması gerektiğini vurguladı.

Bakan Çavuşoğlu, "Biz her türlü adımı titizlikle atıyoruz. Bir komisyon oluşturduk. Bu çalışmaları sürdürüyoruz. Önümüzdeki günlerde yine bakanlığımızda öyle görünüyor ki ilişiği kesilecek kişiler de var. 88 kişinin içinde bu 2 büyükelçi de var. Birkaç tane büyükelçiyle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. İlaveten almamız gereken bilgiler var." diye konuştu.

Bakanlıktaki bazı FETÖ mensuplarının yurt dışına kaçma girişiminde bulunduğunu da bildiren Bakan Çavuşoğlu, FETÖ soruşturması nedeniyle Türkiye'nin Kazan Başkonsolosluğundaki bir görevlinin Japonya'ya kaçtığını ifade etti.

(Sürecek)
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×