Çankırı'da özel okul belediye tarafından mühürlendi

- FETÖ/PDY'ye yakınlığıyla bilinen özel okul, çeşitli eksiklikler bulunduğu gerekçesiyle belediye ekiplerince mühürlendi

Çankırı'da özel okul belediye tarafından mühürlendi
23 Haziran 2016 Perşembe 15:55

ÇANKIRI (AA) - Çankırı'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yakınlığıyla bilinen özel okul, belediye ekiplerince mühürlendi.

Çankırı Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Öztürk, zabıta ve polis ekipleri eşliğinde ilk ve ortaokul olarak faaliyet gösteren binaya giderek, personele okulun mühürleneceğini bildirdi. Daha sonra okulun iki giriş kapısında zabıta ekiplerince mühürleme işleme yapıldı.

Mühre yapıştırılan kapatma gerekçesinde şu ifadelere yer verildi:

"Yapı incelemede mimari proje ile yerindeki uygulamaların örtüşmediği tespit edilmiştir. 3. bodrum katta sığınağın projeye uygun olmadığı, asansörün bu kata hizmet vermediği, her kattaki yangın merdivenlerinde yangın güvenlik hollerinin iptal edildiği, katlardaki fuaye alanı ile teneffüshane arasındaki kapı yerlerinin, sınıf bölme duvarlarının değiştiği, trafo odasının bir kısmının sınıfa dahil edildiği anlaşılmıştır. 1. bodrum kattaki asansör arkasına kantin yapıldığı ve benzeri eksiklikler tespit edilmiştir. Faaliyet, 23 Haziran 2016 tarihinde durdurulmuştur."

Çalışanlar, okulun mühürlenmesini alkışlayarak protesto etti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×