Canikli'nin memleketinde sevinç

- AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu'nda "Başbakan Yardımcısı" olarak yer alması memleketi Giresun'da sevinçle karşılandı - Giresun Ticaret Borsası Başkanı Yanıkoğlu: - "Giresun artık maratona çıkmış gibi olur. Giresun'un prestijini de artıracaktır" - Giresun Ziraat Odası Başkanı Karan: - "Canikli’nin Başbakan Yardımcısı olması Giresun’un gücüne güç, prestijine prestij katmıştır."

Canikli'nin memleketinde sevinç
24 Mayıs 2016 Salı 12:47

GİRESUN (AA) - AK Parti Giresun Milletvekili Nurettin Canikli'nin 65. Hükümet'in Bakanlar Kurulu'nda "Başbakan Yardımcısı" olarak yer alması memleketi Giresun'da sevinçle karşılandı.

Giresun Ticaret Borsası Başkanı Temel Yanıkoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Nurettin Canikli'nin Başbakan Yardımcısı olması kendilerini mutlu ettiğini söyledi.

Bir süredir Canikli'nin kabinede yer alması beklentisi içerisinde olduklarını ifade eden Yanıkoğlu, "Çok güzel oldu, ülkemiz için, Giresun için güzel oldu. Gurur duyuyoruz." dedi.

Yakınoğlu, Canikli'nin kabinede yer almasının kente yapılacak yatırımlar için olumlu bir etki yaratacağını düşündüklerini dile getirerek, şunları kaydetti:

"Projelerimizin hız kazanmasında fayda olur, ilimiz ticaretindeki ilgili bakanlıklarda koordineyi daha çabuk sağlayacağımız için sivil toplum kuruluşları olsun, kamu, kurum ve kuruluşları olsun, ilgili bakanlıklara fikirlerini iletmede kolaylık sağlayacaktır. Nurettin Canikli'nin bakan olması faydaları sağlamakla bitmez, koordineyi sağlar, etkinliği sağlar, süreyi kısaltır. Giresun artık maratona çıkmış gibi olur. Giresun'un prestijini de artıracaktır."

- "Bugün Giresun için bir bayram günüdür"

Giresun Otelciler ve Kahveciler Odası Başkanı Ercan Ayhan ise Giresunlular olarak son derece mutlu ve gururlu olduklarını belirterek, "Bugün Giresun için bir bayram günüdür. Giresun için Sayın Başbakan Yardımcımızın sonuna kadar yanında ve hizmetinde olacağız." diye konuştu.

Canikli'nin Başbakan Yardımcısı olmasının kentte bir sinerji yaratacağına dikkati çeken Ayhan, "Esnaf olarak da Giresun ile ilgili yapılacak yatırımların hızlanacağını, Giresun'a gelecek mali desteklerin daha hızlı geleceğini, bunu da esnaf ve sanatkara yansıyarak piyasayı hareketlendireceğini düşünüyoruz." ifadesini kullandı.

- "Giresun’un gücüne güç, prestijine prestij katmıştır"

Giresun Ziraat Odası Başkanı Nurittin Karan da Giresun’un tarihinde ilk kez Başbakan Yardımcılığı ile taçlandırıldığını ifade ederek, Nurettin Canikli’nin bu görevin hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Canikli’nin Giresun için büyük bir şans olduğunu vurgulayan Karan, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Gümrük ve Ticaret Bakanlığı dönemlerinde ilimize kazandırdığı yatırım ve hizmetler ortada, yeni dönemde bu hizmetler artarak devam edecektir. Canikli’nin Başbakan Yardımcısı olması Giresun’un gücüne güç, prestijine prestij katmıştır. Giresun’un gözü aydın. Giresun tarihinde ilk kez başbakan yardımcılığı görevine layık görülmüştür." dedi.

Giresunspor Kulüp Başkanı Mustafa Bozbağ ise Nurettin Canikli'nin Giresun için çok önemli bir şahsiyet olduğunu belirterek, "Bugüne kadar yaptıkları ortada, inşallah bundan sonra hem memleketimiz için hem Türkiye için hayırlı olur. Ben çok büyük hizmetler yapacağını düşünüyorum." şeklinde konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×