Çaldıran’da ışıklandırma çalışması

Van’ın Çaldıran ilçesindeki Vanyolu Caddesi’nde bulunan refüjdeki ışıkların onarımına başlandı.Çaldıran Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, D975 karayolu olarak kullanılan Vanyolu Caddesi’ndeki refüjde bulunan ışıkların...

Çaldıran’da ışıklandırma çalışması
09 Eylül 2017 Cumartesi 12:51

Van’ın Çaldıran ilçesindeki Vanyolu Caddesi’nde bulunan refüjdeki ışıkların onarımına başlandı.

Çaldıran Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, D975 karayolu olarak kullanılan Vanyolu Caddesi’ndeki refüjde bulunan ışıkların onarına başladı. Geçmiş dönemlerde yaptırılan, ancak ışıkları yanmayan refüjde, bir hafta içinde çalışmaların tamamlanarak ilçeye farklı bir görsellik sağlanması hedefleniliyor.

Çaldıran Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Tekin Dundar, çarşı merkezinden geçen D975 karayolu üzerinde bulunan Vanyolu Caddesi’nde bulunan refüj ışıklandırma sisteminin geçmiş belediye döneminde yaptırıldığını belirterek, “Ancak refüj orta ışıkları kullanılamaz hale gelen gelerek ilçemize görsellik bakımından da katkı sağlamamaktaydı. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimiz aralıksız onarım işlemlerine başlamış bulunmaktalar. Yapılan çalışmalarda direkler arasında düzenli olarak panoların yerleştirilmesi sağlanarak yer altından geçen elektrik kabloları yenilenmektedir. Refüj ışıklandırılmasındaki direkler arasında adaptörler taktırılarak elektrik voltaj ayarlanması sağlanmaktadır. Onarımların önümüzdeki hafta içinde tamamlanmasını hedefliyoruz. Onarımların bitmesiyle akşam 19.00 ile sabah 05.30 saatleri arası refüj ışıklarının yanmasıyla ilçemize farklı bir görsellik katacağını bekliyoruz” dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×