Burhaniye’deki selde büyük hasar

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi sağanak yağış sele dönüştü. Yağışlar sebebiyle 20 araç, 3 iş yeri ve 4 ev hasar gördü.Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Marmara Bölgesi için yaptığı uyarının ardından sabah saatlerinde sağanak yağış...

Burhaniye’deki selde büyük hasar
18 Temmuz 2017 Salı 12:25

Balıkesir’in Burhaniye ilçesi sağanak yağış sele dönüştü. Yağışlar sebebiyle 20 araç, 3 iş yeri ve 4 ev hasar gördü.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Marmara Bölgesi için yaptığı uyarının ardından sabah saatlerinde sağanak yağış etkisini arttırdı. Özellikle İstanbul’da hayatı olumsuz etkileyen sağanak yağış, Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde de büyük hasara sebebiyet verdi. İlçeye 13 kilometre uzaklıktaki Sübeylidere Mahallesi’nde sabah saat 07.00 sıralarında etkisini arttırarak sele dönüşen yağış sebebiyle 20 araç, 3 işyeri ve 4 ev hasar gördü.

Mahalleye gelerek incelemelerde bulunan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, "Sübeylidere Mahallesi’nde sel felaketi yaşandı. Yukarıdan gelen sel suları araçları sürüklemiş, 20 araç zarar görmüş. İş yerleri etkilenmiş. Tespitler yapıldı. Belediye olarak temizlik ekiplerimiz, makinelerimiz çalışmaları yapıyor. Çok şükür ki yaralı ve can kaybımız yok" dedi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×