Boyner 30 milyon liralık yatırımla Pangaltı'da mağaza açacak

Boyner 30 milyon liralık yatırımla Pangaltı'da mağaza açacak
10 Ağustos 2016 Çarşamba 14:47

İSTANBUL (AA) - Boyner Büyük Mağazacılık, en büyük mağazasını yaklaşık 30 milyon liralık yatırımla Pangaltı'da açmaya hazırlanıyor.

Boyner'den yapılan açıklamaya göre şirket, 2015 yılında başlattığı değişim, büyüme ve yatırım sürecine hız kesmeden devam ediyor.

Yenilenme sürecini geçen yıl sonunda logosunu da değiştirerek taçlandıran Boyner, büyüme stratejisinin bir parçası olan yeni mağaza yatırımları için de kolları sıvadı.

İstanbul'un kalbi konumundaki Harbiye/Pangaltı'da yapımı süren 40 bin metrekare büyüklüğe sahip ve içinde 5 yıldızlı otel ile rezidans da bulunan dev kompleks içindeki 13 bin metrekarelik özel alanı kiralayan Boyner, Türkiye'deki en büyük 'çok katlı mağaza/department store'u açmak için çalışmalarını hızlandırdı.

Mağazanın, kompleks inşaatının bitmesinin hemen ardından 2018 yılında açılması planlanıyor.


- Özkaynaklarını 157 milyon lira artırdı


Katar merkezli Mayhoola For Investments'ın 2015 yılında 885 milyon liralık yatırımla yüzde 30,7 ortak olduğu Boyner Grup, 2016'nın ikinci çeyreğinde grubun amiral gemisi konumundaki Boyner Büyük Mağazacılık özkaynaklarını 157 milyon lira artırdı.

Boyner'in değişim ve büyüme sürecini desteklemek için yapılan özkaynak artışıyla yeni yatırımların finansmanı hedefleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Boyner Genel Müdürü Deran Taşkıran, müşterilerine yepyeni bir alışveriş deneyimi yaşatacak yenilik ve yatırımlara devam edeceklerini bildirdi.

Boyner'in her alanda sürekli yenilenmeyi, müşterilerine yeni alışveriş deneyimleri yaşatmayı sürdürdüğünü aktaran Taşkıran, "Daha fazla alanda ve mağazada müşterilerimizle beraber olmak; Türkiye'nin ve dünyanın önde gelen markalarıyla ve sadece Boyner'de bulunan özel markalarımızla daha fazla müşterimizi buluşturmak istiyoruz. Yaklaşık 30 milyon liralık yatırımla hayata geçecek Pangaltı'daki yeni mağazamız da bu hedef doğrultusunda çok önemli bir adım olacak." ifadelerini kullandı.


- Yeni markalarla büyüyecek


Değişim sürecinde ayrıca Dune London, Guess, Under Armour, Calvin Klein, Lipsy London, Ruby Rocks, Missguided, Blend, Carter's ve Smafolk gibi pek çok önemli dünya markasını da müşterilerinin beğenisine sundu.

boyner.com.tr ile e-ticaret alanında çok hızlı büyüyen Boyner, mağaza ve online alışverişi birleştiren "all-line" uygulamaları ve "tıkla gel" gibi yenilikler için de önemli yatırımlara imza atıyor.

Ürün ve marka çeşitliliğinden müşteri deneyimine, teknoloji süreçlerinden satış kanallarına kadar özel bir alışveriş deneyimi yaşatan yenilikler, Boyner müşterilerinin hayatını zenginleştirme ve kolaylaştırmaya devam ediyor.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×