Bölünmüş yol inşaatında "kuş cenneti" hassasiyeti

- Nallıhan ilçesini Ankara'ya bağlayacak bölünmüş yol inşaatında, Nallıhan Kuş Cenneti'nin etkilenmemesi için 2 tünel yapılıyor

Bölünmüş yol inşaatında
16 Ağustos 2016 Salı 15:23

ANKARA (AA) - Nallıhan ilçesini Ankara’ya bağlayacak bölünmüş yolun geçeceği güzergahta bulunan Nallıhan Kuş Cenneti'nin etkilenmemesi için iki tünel yapılıyor.

Bölünmüş yolun, kuş cenneti içinden geçen kısmında yapılacak bin 245 ve bin 293 metrelik iki tünelin inşaatı devam ediyor. Aladağ çayı üzerine de 248 metrelik iki köprü inşa edilecek.

Nallıhan Belediye Başkanı İsmail Öntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bir süre önce kuş cennetinde fotosafari düzenlediklerini belirterek 200 türün yaşadığı alanın kuşlar için önemli sulak ve üreme merkezi olduğunu söyledi.

Bölünmüş yolun, Davutoğlan Mahallesi çıkışından başlayıp, kuş cenneti alanında kalan bölümüne iki tünel ve iki köprü inşa edileceğini kaydeden Öntaş, "Mevcut köprüyü kullanmayacağız. Yeni yol ve tüneller tamamlandığında eski köprü, kuş cenneti seyirlik alanı olacak. Kuş cenneti hassasiyeti için Karayolları Genel Müdürlüğü ve 4. Bölge Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ederim. Güzergah üzerinde duble yol ve tünel çalışmaları hızla sürüyor” dedi.


Etiketler; #Nallıhan

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×