Bodrum Arap ülkelerinde tanıtılacak

- Bodrum, ekim ayında ilçede düzenlenecek turizm çalıştayı ile Arap ülkelerine tanıtılacak

Bodrum Arap ülkelerinde tanıtılacak
09 Ağustos 2016 Salı 17:13

MUĞLA (AA) - Bodrum, Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği (OTSAD), TAV Havalimanları Holding ve Bodrum Belediyesinin ortaklaşa çalışması sonucu ekim ayında ilçede düzenlenecek turizm çalıştayı ile Arap ülkelerine tanıtılacak.

OTSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kırk ile TAV Havalimanları Pazarlama Koordinatörü Serkan Karahatay Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’u makamında ziyaret etti. OTSAD Yönetim Kurulu Üyelerinin de yer aldığı ziyarette Kırk, yapılacak işbirliği ile Arap pazarındaki fırsatları ve turizm konusundaki ihtimalleri, Bodrum yarımadasıyla tanıştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Bu kapsamda, yüksek gelir seviyesine sahip Arap turistin Bodrum’u daha çok tanımasını sağlayarak, Arap turist sayısını artırmak için çalışmalara devam ettiklerini ifade eden Kırk, şunları kaydetti:

"Bizler Bodrum'u Ege bölgesinin en değerli tatil cennetlerinden bir tanesi olarak ve gerek cruise turları ve mavi turlar, gerekse kumsal ve akvaryumu andıran denizi ve koyları ile dünyanın sayılı tatil beldeleri arasında yer alan, en önemli tatil cennetimiz olarak görüyoruz. Arap turistler Bodrum gibi önemli ve doğal güzelliklere sahip bir yere geldiklerinde sadece tatil yapmakla sınırlı kalmıyorlar. Beğendikleri bir ev, bir arsa ya da bir villa gördüklerinde almak isteyebiliyorlar. Bu, onlar için aynı zamanda da bir yatırım tabii ki. Hatta bazı Arap turistler, tatil bahanesiyle bu bölgelere, yatırım amacıyla yer bakmaya geliyorlar."

Bodrum Tanıtma Vakfı Başkanı da olan Bodrum Kocadon ise Bodrum’un bir dünya kenti olduğuna dikkati çekti.

TAV Holding ile bir süredir ortaklaşa tanıtım çalışmaları yaptıklarına işaret eden Kocadon, "Geçtiğimiz bahar aylarında Bodrum’da, TAV’ın da desteğiyle çok sayıda Avrupalı ve Amerikalı gazeteci ve yazar ile seyahat acentesi yetkililerini ağırladık. Arap yarımadasına Bodrum'u tanıtmak için bizlerle birlikte mücadele verecek olan Ortadoğu Turizm ve Seyahat Acenteleri Derneği’ne ve TAV Havalimanları Holding'e çok teşekkür ediyorum." dedi.

Kocadon, "Ekim ayında Bodrum’da planladığımız çalıştaya katılacak olan misafirlerimize, Bodrumlu turizmcilerimizle birlikte Bodrum yarımadasını en güzel şekilde tanıtmayı umuyoruz. Bugün burada ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Hedefimiz Bodrum’un tüm dünyada daha çok bilinmesini sağlamak ve Bodrum'a yaz kış demeden 12 ay boyunca turist getirebilmek" diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×