Bitlis'teki terör saldırısı

- Hizan kırsalında terör örgütü PKK mensuplarınca düzenlenen saldırıda şehit olan 5 asker ve bir geçici köy korucusu memleketlerine uğurlandı - Bitlis Valisi Çınar: - "(Terör örgütü üyeleri) Etek giyip lojmanlara roket atan, bombalamaktan başka bir kilo domates üretmeden insanların ve ülkemizin hayatını mahvederek geberip gidiyorlar" - "Her şey ortada. Dolayısıyla bunların öfkesi, Türkiye'nin güçlenmesiyle bu egemenlerin taşeronları üzerimize salmasıyla, hırçınlaşarak, kudurarak ve delirerek Van'da, Elazığ'da ve bir başka yerde eylemlerini güya çoğalttılar"

Bitlis'teki terör saldırısı

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Hizan ilçesi kırsalında terör örgütü PKK mensuplarınca yola döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan 5 asker ve bir geçici köy korucusu için tören düzenlendi.

Şehitlerin Türk bayrağına sarılı naaşı, Bitlis İl Jandarma Komutanlığındaki tören alanına getirildi.

Burada şehitlerin öz geçmişlerinin okunmasının ardından konuşan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, acılarının çok büyük olduğunu belirterek, şehitlerin yakınlarına ve silah arkadaşlarına Allah'tan sabır diledi.

Kahraman Türk ordusunun mensuplarının aynen ataları gibi aynı ruh ve cesaretle canlarını feda ettiğini bildiren Çınar, şöyle konuştu:

"Cenab-ı Allah'ın 'onlarla dost olmayın' dediği emperyalist egemenler, yüzlerine taktıkları sempatik insan maskesiyle hukuku infial ederek dünyada mafyalık yapıyor. Bunu yüz yılardır yapıyorlar. 'Dünyaya demokrasi götürüyoruz' diyerek her yeri cehenneme çevirdiler. Bugün de görüyoruz. Demokrasi götürüyoruz diye Irak'ı, kendi halindeki Suriye'yi ve oradaki mazlum insanların ve çocukları dahi ayırmadan evlerinin üzerine bombalar atarak yurtlarından söküp attılar. Yemen, Libya, Mısır ve Filistin öyle. Dolayısıyla nereye gittilerse cehenneme çevirdiler. Türkiyeyi kontrol altına almak, gelişimini ve büyümesinden korkarak her türlü oyunu bölgemizde oynuyorlar. İtaat etmediğimiz ve kontrolden çıktığımız için bunu yapıyorlar. Dolayısıyla Cenab-ı Allah'ın da bir hesabı var. Türkiye, saldırdıkça daha da büyüyen ve devleşen bir devlet. Bütün dünya alem mazlumlarının duasını alan bir devlet. Unuttukları bir şey vardı, köklerimizdi."

- "Adam öldürmek kolay, adam olmak zordur"

FETÖ'nün, milletin masum ve zeki çocuklarını kandırarak terörist yaparak milletin başına bela ettiğini vurgulayan Çınar, komünist, inançsız ve münafık terör örgütü PKK'nın ise Kürtlerin çocuklarını kandırarak, önlerine şeytani hayaller kurarak, düşmanın uşaklığını yaparak o çocukları kandırdığını ve ölümlerine sebep olduğunu söyledi.

Hukuk ölçüsünde bundan sonra hiçbir şeyin eksisi gibi olmayacağını ve her şeyin daha da güzel olacağını belirten Çınar, teröristlere lojistik destek verenler ve propaganda desteği yapan bazı şerefsiz muhtarların, meymenetsiz ve şerefsiz imam ile öğretmenlerin ve köylülerin hukuk ölçüsünde hesabını vereceklerini ve karşılığını göreceklerini ifade etti.

Çınar, şöyle devam etti:

"(Terör örgütü üyeleri) Etek giyip lojmanlara roket atan, bombalamaktan başka bir kilo bile domates üretmeden insanların ve ülkemizin hayatını mahvederek geberip gidiyorlar. Her şey ortada. Dolayısıyla bunların öfkesi Türkiye'nin güçlenmesiyle bu egemenlerin taşeronları üzerimize salmasıyla, hırçınlaşarak, kudurarak ve delirerek Van'da, Elazığ'da ve bir başka yerde eylemlerini güya çoğalttılar. Adam öldürmek kolay, adam olmak zordur. Adam ve yiğitler gibi vatan için ölmek şehit olmaktır. Önemli olan budur. Bütün şehitlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine sabır ve yaralılarımıza acil şifa diliyorum. Bu acıları bir daha yaşamak istemiyoruz. Fakat bu acıları yaşamaya, vatanı ve bayrağı için ölmeye hazır olan gençlerimiz var olduğu müddetçe, bütün bu egemenlerin hevesleri kursağında kalacak ve kalmaya başlamıştır. Telaşları da bundandır."

- Şehitler memleketlerine uğurlandı

Bitlis Müftü Vekili Ramazan Çiftçi, tarafından dua okunmasının ardından şehit Üsteğmen Ömer Bozkurt Ankara Sincan'a, Jandarma Astsubay Çavuş Talha Musab Salçuk Van'ın Çatak ilçesine, Jandarma Uzman Çavuş Adem Özen Gaziantep'in Şahinbey ilçesine, Jandarma Uzman Çavuş Mikail Daşçı Diyarbakır'ın Bağlar ilçesine, Jandarma Uzman Onbaşı Mesut Demir Balıkesir'in Sındırgı ilçesine ve Geçici Köy Korucusu Musluh Yaldız ise Bitlis'in Hizan ilçesine uğurlandı.

Törene katılan şehitlerin yakınlarını askeri personel teselli etti.

Eşinin üniformasını giyerek 2 çocuğuyla törene katılan şehit Bozkurt'un eşi Hande Bozkurt, eşinin tabutuna çocuklarıyla sarılarak ağladı.

Bozkurt, "İnşallah bu son şehit olur. Babanız burada yatıyor. Bu son kan damlası olur. Şehitler ölmez vatan bölünmez. Kelimeler bitti yavrum. Ne söyleyeyim. Sen oradasın. Bayrağı bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır. Senin cüzdanında taşıdın, ben okudum yavrum. Allah rahmet eylesin." dedi.

Törene, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Batman Bölge Komutanı Tuğgeneral Fuat Güney, Vali Yardımcıları Kamil Güzel ve Hakan Şeker, Emniyet Müdürü Fatih Kaya, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Gezer, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy, askeri erkan, korucular ve çok sayıda vatandaş katıldı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×