Bitlis'teki terör operasyonu

- Bitlis Valiliği: - "Bölücü terör örgütünün, bölge halkının sıklıkla kullandığı uluslararası yola dahi patlayıcı döşediği, hedef gözetmeksizin güvenlik güçleriyle beraber sivilleri de hedef aldığı bir kez daha anlaşılmaktadır"

Bitlis'teki terör operasyonu

BİTLİS (AA) - Bitlis Valiliği, terör örgütü PKK mensuplarınca Tatvan-Van karayolundaki menfeze yerleştirilen bir tondan fazla patlayıcının kontrollü şekilde imha edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, Tatvan 10. Komando Tugay Komutanlığı harekat komutasındaki İl Jandarma Komutanlığı unsurlarınca, bugün Bitlis'in Tatvan ilçesi Küçüksu köyü bölgesinde, "Şehit Jandarma Uzman Çavuş İslam Çakar-18" operasyonu düzenlendiği belirtildi.

Yol kontrol faaliyeti icra eden personelin dikkati sonucu, Tatvan-Van uluslararası karayolunun 17. kilometresindeki Tokaçlı köyü mevkisinde bölücü terör örgütü mensuplarınca menfeze yerleştirilen 1 tondan fazla patlayıcı maddenin tespit edildiği vurgulanan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Tespit edilen patlayıcı madde Cumhuriyet Savcısı'nın talimatıyla yerinde kontrollü olarak imha edilmiştir. İmha sonucu 9 metre genişliğinde, 9 metre uzunluğunda ve 4 metre derinliğinde patlama çukuru oluşmuştur. Patlamada hasar gören yol, karayolları ekiplerince onarılarak trafiğe açılmıştır. Bölücü terör örgütü bölge halkının sıklıkla kullandığı uluslararası yola dahi patlayıcı döşediği, hedef gözetmeksizin güvenlik güçleriyle beraber sivilleri de hedef aldığı bir kez daha anlaşılmaktadır. Güvenlik güçlerimiz, bölge halkımızın da desteğiyle huzur ve güvenliği sağlamak maksadıyla, ilimiz genelinde teröristlerle mücadelesini kararlılıkla sürdürecektir."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×