BiP’e özel uygulama geliştirme yarışması

BiP’e özel uygulama geliştirme yarışması
11 Kasım 2016 Cuma 15:53

İSTANBUL (AA) - Turkcell’in anlık mesajlaşma uygulaması BiP’e yeni özellikler ekleyerek değer katmak amacıyla düzenlenecek kod geliştirme etkinliği BiP Hackathon’a başvurular devam ediyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, BiP’in içine yeni özellik ve uygulamalar entegre etmek için Türkiye’nin yetenekli beyin takımları, 48 saat sürecek Hackathon’da bir araya gelecek.

Bir kod geliştirme etkinliği olan ve 25-27 Kasım’da İstanbul’da düzenlenecek Hackhaton’a, BiP’e değer katacak yeni fikirleri olan herkes başvurabiliyor. Hackathon’da yapılacak beyin fırtınası ile ortaya çıkan uygulamalar BiP’e entegre edilerek herkesin kullanımına sunulacak.

BiP uygulamasının daha fazla kullanıcıya ulaşmasını sağlayacak fikirlerin hayata geçirilmesinin hedeflendiği Hackathon’da katılımcılar, Turkcell ile buluşma fırsatı yakalarken, StartersHub desteğiyle şirketleşme süreçlerini de yakından deneyimleme fırsatı yakalayacak. BiP Hackathon’da birinciye 30 bin lira, ikinciye 20 bin lira, üçüncüye 10 bin lira olmak üzere toplam 60 bin liralık ödül verilecek.

Birden fazla fikirle başvurulabilen etkinliğe bireysel ya da takım olarak da katılım yapılabiliyor. Fakat organizasyonu düzenleyen BiP ekibi, fikirden ürüne tüm aşamalardan geçilmesi hedeflendiği için takım olarak başvuru yapılmasını ve bu yazılım geliştirme günlerinin takım oyunuyla tamamlanmasını öneriyor.

Potansiyeli olan projelerle Hackathon’da başarıya ulaşan ve dereceye giren ekipler, 4 hafta boyunca bir ön hızlandırma programına kabul edilecek.

Bu süreçte StartersHub ekibi ve sektörün değerli isimleri mentor olarak aktif şekilde destek verecek ve projeleri takip edecek. Hayata geçirilen uygulama ve servisler de BiP platformuna entegre edilecek milyonlarca kullanıcıya sunulacak.

BiP Hackathon başvuruları 18 Kasım Cuma gününe kadar devam ederken, yazılım günleri ise 25-27 Kasım'da gerçekleştirilecek. Hackathon ile ilgili tüm bilgilere "http://hackathon.bip.ai/" adresinden ulaşılabiliyor ve başvuru yapılabiliyor.Etiketler; #Turkcell #bip

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×