"Bin Minik El, Bir Bayrak" projesi

- Başbakan Yıldırım, proje kapsamında Türkiye'nin en büyük Türk bayrağını dokuyan çocuklarla bir araya geldi - Yıldırım, bir kafede oturan gençleri de ziyaret etti


ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, "Bin Minik El, Bir Bayrak" projesi kapsamında Türkiye'nin en büyük Türk bayrağını dokuyan çocuklarla bir araya geldi.

Yıldırım, dün akşam katıldığı bir iftar programının ardından eşi Semiha Yıldırım'la Çukurambar'da bir pastanede "Bin Minik El, Bir Bayrak" projesinde yer alan öğrencilerle buluştu.

Öğrencilerle tek tek tokalaşan Yıldırım, sohbet sırasında yine öğrencilerle beraber dondurma yedi.

Eşi ile beraber öğrencilere hediyeler de veren Yıldırım, çocukların karnelerini sormayı da ihmal etmedi. Projede yer alan Ayşe Uğuzdoğan isimli öğrenciyi tebrik eden Başbakan Yıldırım, öğrenciye bayrağı dokurken neler hissettiklerini de sordu.

Uğuzdoğan, "Biz bayrağımızı hürriyet ve bağımsızlığın sembolü olarak yaptık. Şehitlerimizin ruhları şad olsun." dedi. Yıldırım, öğrenciyi sözlerinden dolayı tebrik etti.

"Bin Minik El, Bir Bayrak" projesi, Kağıthane Halk Eğitim Merkezi öncülüğünde ve Dilhan Derneği, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kağıthane Belediyesince ortaklaşa yürütülüyor.

Kağıthane'de yer alan ilkokul 4. sınıf öğrencileri, otistik çocuklar ve sevgi evleri çocuklarından oluşan bin 299 öğrencinin katkısıyla şu ana kadar yapılan el dokuma en büyük Türk bayrağı oluşturuldu.

Bayrak için bin 299 18x24 santimetrelik el tezgahları, 17 bin 500 metre beyaz çözgü ipi, 83 bin 776 metre kırmızı yün ip kullanıldı.

- "Biraz gençlik iksiri alalım"

Başbakan Yıldırım daha sonra eşi ile gençlerin yoğun olarak bulunduğu bir kafeye geçti. Kafeye girişi sırasında "Gençlerin arasına girelim de biraz gençlik iksiri alalım." diyen Yıldırım, gençlerle tek tek tokalaştı, sohbet etti.

Bir gencin, "Başbakanlık için çok isabetli bir isim oldunuz. Çünkü proje insanı olarak adlandırılıyorsunuz. Dolayısıyla verdiğiniz sözleri yapacağınızdan çok emin insanlar. Türkiye için tam bir marka isim oldunuz." sözü üzerine teşekkür eden Başbakan Yıldırım, "Güveninize layık olmaya çalışıyorum." dedi.

Başta duble yollar olmak üzere hayata geçirdikleri projeler hakkında gençlere bilgi veren Yıldırım, dünya genelinde yaşanan krizlere rağmen Türkiye'nin başarılı bir büyüme grafiği gösterdiğini aktardı. Yıldırım, gençlerle fotoğraf da çektirdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×