Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü:

- "Türkiye'de teknolojinin gelişmesi, Türkiye'de yenilikçi sanayinin gelişmesi için canla başla çalışacağız"

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü:

DÜZCE (AA) - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, "Türkiye'de teknolojinin gelişmesi, Türkiye'de yenilikçi sanayinin gelişmesi için canla başla çalışacağız." dedi.

Özlü, Düzce'nin Akçakoca ilçesinde belediye tarafından düzenlenen mahalle iftarına katıldıktan sonra ilçedeki esnafı dolaşarak sohbet etti.

Buradan Boğaziçi beldesine geçen Bakan Özlü, belediye başkanı İbrahim Ercan'ı ziyaret ederek, belediye çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi aldı.

Faruk Özlü, belediye bahçesinde vatandaşlara hitaben yaptığı konuşmasında, bugünün hiçbir mazeret olmadan çalışma günü olduğunu söyledi.

Türkiye'de AK Parti iktidarının olduğunu vurgulayan Özlü, "Biz Meclis'ten her yasayı çok kolay çıkartabiliyoruz. Çalışıyoruz, engellemeler var ama çıkartabiliyoruz. Tek başına kurulmuş bir hükümet var, çok şükür koalisyon yok." ifadesini kullandı.

Düzce'nin milletvekili ve bakanı olarak kentin sorunlarına, projelerine gereken desteği vereceğini belirten Bakan Özlü, aynı zamanda ulusal bir görevinin de olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

"Sorumlu olduğumuz bakanlık, aslında bağlı ve ilgili kuruluşlarıyla geniş bir alana sahip. TÜBİTAK'tan, KOSGEB'ten, Patent Enstitüsünden, Türk Standartları Enstitüsünden Türkiye Şeker Kurumuna kadar ilişkili kuruluş bizim sorumluluk alanımıza giriyor. Bayramdan sonra Türkiye'nin büyük illerinden aldığımız davetlere katılacağız. Bursa'ya, Gaziantep'e gideceğiz, zaten Kocaeli'ye sık sık gideceğiz. Orada TÜBİTAK'ın araştırma merkezi var. Dolayısıyla Türkiye'de teknolojinin gelişmesi, Türkiye'de yenilikçi sanayinin gelişmesi için canla başla çalışacağız."

Ziyaretlerde Bakan Özlü'ye AK Parti Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, AK Parti İl Başkanı Hikmet Keskin, ilçe belediye başkanları ve partililer de eşlik etti.

Faruk Özlü, daha sonra Ankara'ya gitmek üzere hareket etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×