"Beyoğlu'nun markalarına plaket

- "Beyoğlu hareketleniyor" sloganıyla devam Antika Festivali kapsamında, Beyoğlu'na değer katan 50 markanın temsilcisine plaket verildi - Belediye Başkanı Demircan: - "Bugün burada, Beyoğlu'nda marka oluşturmuş ve bunu 50 yıldır sürdürebilmiş insanlardan bahsediyoruz. İyi ki varsınız, sizleri alkışlıyorum. Beyoğlu'nun markaları ve iddiası olmasaydı zaten Beyoğlu olmaz, farklılığı ortaya çıkmazdı"

04 Ekim 2016 Salı 14:12

İSTANBUL (AA) - Antika Festivali kapsamında, Beyoğlu'na değer katan markaların temsilcileri ödüllendirildi.

Taksim Meydanı'nda düzenlenen etkinliğe Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve firma temsilcileri katıldı.

Programda, Beyoğlu'na katma değer sağlayan ve 50 yılı aşkın süredir faaliyetlerini sürdüren firmalar ödüllendirildi.

Belediye Başkanı Demircan, etkinlikteki konuşmasında, şehirlerin markalar sayesinde cazibe merkezleri haline geldiğini, markaların ise iyi eğitimli ustalar, iş bilen insanlar ve yatırımcılar sayesinde oluştuğunu söyledi.

İş bilen insanların ve eğitimli ustaların herkesin yaptığını yapması halinde fark oluşamayacağını dile getiren Demircan, şöyle devam etti:

"Eğer onlar olmasaydı, markalar oluşmazdı. Tabii bunların yanı sıra elbette sosyal ve kültürel hayatla ilgili güzel tasarım da sonuca etki yapar. Sonuçta yaşadığımız şehirlere hayat veren, can veren insanların kendisidir. Onlar olmasaydı şehirler olmaz zaten. Ama en az onlar kadar önemli olan bir diğer etken de bu güzel insanların ihtiyaçlarını karşılayan müesseselerdir."

Markaların oluşması ve oluşturulması konusunda kendisinin de çok kafa yoran kişiler arasında yer aldığını dile getiren Demircan şunları anlattı:

"Bir markanın oluşması için iki temel hareket noktası var. Birincisi fark yaratmak, yani herkesin yaptığından başka bir şey oluşturmaktır. İkincisi ise bu farkı 50 sene yürütmek, sürdürebilir kılmaktır. Sürdürebilirlik kavramı kıymetlidir. Bugün burada, Beyoğlu'nda marka oluşturmuş ve bunu 50 yıldır sürdürebilmiş insanlardan bahsediyoruz. İyi ki varsınız sizleri alkışlıyorum. Beyoğlu markaları, iddiası olmasaydı zaten Beyoğlu olmaz, farklılığı ortaya çıkmazdı."

Demircan, geçmişte insanların iyi bir yemek yemek, giyinmek, gezmek, başarılı bir doktor veya avukat bulmak için Beyoğlu'na çıktığını hatırlatarak, "Her şey, markalar sayesinde olmuştu. Marka önemli. Türkiye'nin standart mallardan kurtulup marka öğretmesine ihtiyacı var. Markayı attığınızda ürettiğiniz katma değer çok daha fazla oluyor. Bu katma değeri oluşturmak iyi ustaların elinde mahir insanların elinde yükseliyor." diye konuştu.

Artık dünyada kaliteli üretmenin para kazandırdığını söyleyen Demircan, şunları kaydetti:

"O halde geçmişten günümüze hayata can vermiş, kan vermiş, fark yaratmış firmalarımızı takdir etmek istedik. Gelecek adına da 'Marka yaratmak kıymetli' mesajımızı vermeyi arzuladık. Hedefimiz de geçmiş ve gelecek arasında bir hatırlatma yapmaktır. Bu amaçla Beyoğlu'na emek vermiş kişileri takdir ediyoruz."

Firma temsilicileri de Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan'a teşekkür ederek, ilçedeki faaliyetlerini sürdürmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Antika Festivali'nin yarın sona ermesinin ardından Taksim Meydanı'nda Geleneksel El Sanatları Festivali başlayacak.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×