Baykal'ın torunu Deniz Baykal'ın mezuniyet sevinci

- CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan ve kendisiyle aynı adı taşıyan torununun diploma törenine katıldı - Baykal: - "Annesinin yıllar önce çocuğumun adını 'Deniz koyabilir miyim?' diye sorduğu anı hatırlıyorum. Şimdi burada mezuniyet törenindeyiz. Allah herkese nasip etsin"

Baykal'ın torunu Deniz Baykal'ın mezuniyet sevinci
11 Haziran 2016 Cumartesi 18:36

ANKARA (AA) - CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesinden ikincilikle mezun olan torunu Deniz Baykal'ın diploma törenine katıldı.

Bilkent Üniversitesinin 2015-2016 Akademik Yılı Mezuniyet Törenine Deniz Baykal ve eşi Olcay Baykal, eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut ve eşi Samia Akbulut, Sayıştay Başkanı Recai Akyel, Bilkent Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Doğramacı, Rektör Abdullah Atalar, veliler, davetliler ve öğrenciler katıldı.

Törende adları okunan öğrenciler tek tek sahneye çıkarak diplomalarını aldı. Torun Deniz Baykal, diplomasını aldıktan sonra protokole gelerek, dedesi Deniz Baykal ve babaannesi Olcay Baykal ile kucaklaştı.

Deniz Baykal, kendisiyle aynı adı taşıyan torununun mezuniyetine ilişkin AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

Büyük bir mutluluk yaşadığını belirten Baykal, "İki çocuğum, üç torunum var. Sıra torun mutluluklarını yaşamaya geldi. Bu sonuncu torunumuz. Bugüne kadar ailede çocuk ve torun olarak doktor ve mühendis yetişti. İlk kez bir hukukçu Bilkent'ten mezun oluyor. O da adı Deniz Baykal olan torunum. Annesinin yıllar önce çocuğumun adını 'Deniz koyabilir miyim?' diye sorduğu anı hatırlıyorum. Şimdi burada mezuniyet törenindeyiz. Allah herkese nasip etsin." şeklinde konuştu.

- Akbulut da torununun mezuniyet sevincini yaşadı

Eski başbakanlardan Yıldırım Akbulut ve eşi Samia Akbulut da hukuk fakültesini bitiren torunları Merve Kırca'nın mezuniyet sevincini yaşadı.

Öte yandan, Sayıştay Başkanı Recai Akyel'in kızı Nuriye Şeyma Akyel de aynı fakülteden mezun oldu.

Bilkent Üniversitesi mezuniyet töreni, öğrencilerin kep atmalarıyla sona erdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×