Başkentte "15 Temmuz Şehitler Yürüyüşü"

- Keçiören Belediyesince düzenlenen etkinlik kapsamında vatandaşlar, Ankara Emniyet Müdürlüğü önünden Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Camii'ne kadar yürüdü - Yürüyüşte bir kilometre uzunluğunda Türk bayrağı taşındı

Başkentte
06 Ağustos 2016 Cumartesi 02:50

ANKARA (AA) - Keçiören Belediyesi tarafından düzenlenen "15 Temmuz Şehitler Yürüyüşü", Ankara Emniyet Müdürlüğü önünden başlayıp Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Millet Camii'nde sona erdi.

Keçiören Belediyesince Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin Türk milletinin iradesiyle başarısız olması dolayısıyla "15 Temmuz Şehitler Yürüyüşü" gerçekleştirildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü önünde başlayan yürüyüşe, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, AK Parti Ankara Milletvekilleri Ali Babacan, Emrullah İşler ve Aydın Ünal, Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak ile vatandaşlar katıldı.

Vatandaşlar, bir kilometre uzunluğunda Türk bayrağı açarak Millet Camii'ne doğru yürüyüşe geçti. Yürüyüşe katılanlar, FETÖ'nün darbe girişimini protesto içerikli sloganlar attı.

Külliye ve Millet Camii önünde bekleyen vatandaşlar da yürüyüşe katılanları alkışlarla karşıladı. Burada, 15 Temmuz gecesi şehit olanlar için dua edildi.

Yürüyüşte şehit ve gazi aileleri de yer aldı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık, yürüyüşün ardından yaptığı konuşmada, meydanlardaki demokrasi nöbetlerinin tüm dünyaya Türkiye'nin başının, Türk milletinin boynunun eğilmeyeceğini gösterdiğini söyledi.

Belediye Başkanı Ak ise tanklardan açılan ateş ve kurşunlar altında 15 Temmuz gecesinde vatan sevgisiyle yürüdüklerini, şimdi de bu yürüyüşü tekrarladıklarını ifade etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×