Başbakan Yıldırım'ın Jagland'ı kabulü

- Yıldırım, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Jagland'a, darbe girişimi karşısında ilk günden bu yana sergiledikleri dayanışma için teşekkür etti

Başbakan Yıldırım'ın Jagland'ı kabulü
10 Kasım 2016 Perşembe 18:47

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland'a, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi karşısında, ilk günden bu yana sergiledikleri dayanışma için teşekkür etti.

Başbakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, Jagland'ı Çankaya Köşkü'nde kabul eden Yıldırım, Türkiye ile Avrupa Konseyi arasındaki iş birliğinin artırılarak muhafaza edilmesi arzusunu dile getirdi.

Yıldırım, Jagland'a, konseyin FETÖ'nün darbe girişimi karşısında ilk günden bu yana sergilediği dayanışma için teşekkür ederken, bu kritik dönemde ve bundan sonra da Avrupa Konseyi'ni Türkiye'nin yanında görmek istediklerini söyledi.

Jagland da 15 Temmuz menfur darbe girişimi karşısında Türkiye'ye olan desteklerini yineleyerek, Türkiye ile Avrupa Konseyi arasındaki iş birliğinin gelecek dönemde artarak devam etmesi için çalışmayı sürdüreceğini kaydetti.İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×