Başbakan Yıldırım:

- "Emir komuta zinciri olmadan, asker içerisindeki bazı kişilerin kanunsuz bir eylemi söz konusudur. Ancak vatandaşlarım ve milletim şunu bilsin ki demokrasiye herhangi bir zarar getirecek hiçbir faaliyete izin verilmeyecektir bu bir. İkincisi, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, vatandaşın milletin seçtiği, milletin iradesini temsil eden hükümet işbaşındadır. Bunun işbaşından gitmesi ancak milletin kararıyla olur, bu bilinmelidir" - "Bu kalkışmayı yapanlar, bu çılgınlığı yapanlar, bu kanunsuz eylemin içerisinde olanlar da en ağır şekilde bedelini ödeyecektir. Vatandaşımın bunu bilmesini istiyorum. Asla ve asla bu gibi kalkışmalara pabuç bırakmayacağız. Vatandaşlarımız sakin olsunlar ama asla ve asla bu ve buna benzer çılgınlıklara müsaade etmeyeceğimizi bilsinler" - "Bazı bölgelerde sorumsuzca devletin emanet ettiği silahları araçları alıp vatandaşların üzerine giden, onları yere yatırıp etkisiz hale getirmeye çalışan birtakım gruplar var. Bu grupların kim olduğu, hangi amaçla hareket ettiklerini kısa sürede anlayacağız ve gereğini yapacağız. Milletimiz rahat olsun. Asla ve asla yasa dışı, demokrasiyi kesintiye uğratacak faaliyetlere müsamaha göstermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimiz harekete geçmiştir, gereği yapılacaktır"

Başbakan Yıldırım:

ANKARA (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, emir komuta zinciri olmadan, asker içerisindeki bazı kişilerin kanunsuz bir eyleminin söz konusu olduğunu belirterek, "Ancak vatandaşlarım ve milletim şunu bilsin ki demokrasiye herhangi bir zarar getirecek hiçbir faaliyete izin verilmeyecektir bu bir. İkincisi, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, vatandaşın, milletin seçtiği, milletin iradesini temsil eden hükümet işbaşındadır. Bunun işbaşından gitmesi, ancak milletin kararıyla olur bu bilinmelidir." değerlendirmesinde bulundu.

Başbakanlık Basın Müşavirliğinden yapılan açıklamaya göre, Başbakan Yıldırım, emir komuta zinciri olmadan, asker içerisindeki bazı kişilerin kanunsuz bir eyleminin söz konusu olduğunu bildirdi.

Yıldırım, "Ancak vatandaşlarım ve milletim şunu bilsin ki demokrasiye herhangi bir zarar getirecek hiçbir faaliyete izin verilmeyecektir bu bir. İkincisi, Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti, vatandaşın milletin seçtiği, milletin iradesini temsil eden hükümet işbaşındadır. Bunun işbaşından gitmesi ancak milletin kararıyla olur bu bilinmelidir." ifadelerini kullandı.

Bu kalkışmayı yapanların, bu çılgınlığı yapanların, bu kanunsuz eylemin içerisinde olanların da en ağır şekilde bedelini ödeyeceğini vurgulayan Yıldırım, şunları kaydetti:

"Vatandaşımın bunu bilmesini istiyorum. Asla ve asla bu gibi kalkışmalara papuç bırakmayacağız. Vatandaşlarımız sakin olsunlar ama asla ve asla bu ve buna benzer çılgınlıklara müsaade etmeyeceğimizi bilsinler.

Bazı bölgelerde sorumsuzca devletin emanet ettiği silahları araçları alıp vatandaşların üzerine giden, onları yere yatırıp etkisiz hale getirmeye çalışan birtakım gruplar var. Bu grupların kim olduğu, hangi amaçla hareket ettiklerini kısa sürede anlayacağız ve gereğini yapacağız. Milletimiz rahat olsun. Asla ve asla yasa dışı, demokrasiyi kesintiye uğratacak faaliyetlere müsamaha göstermeyeceğiz. Güvenlik güçlerimiz harekete geçmiştir, gereği yapılacaktır."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×