Başbakan Yıldırım Erzincan'da

- 3'üncü Ordu Komutanlığını ziyaret eden Başbakan Yıldırım, askerlerle karavana yedi - Yıldırım: - "Ekmeğimizi böleriz, bölüşürüz ama vatanı böldürmeyiz. Bunun teminatı da sizlersiniz, sizlerin varlığı Türkiye'nin teminatıdır"

Başbakan Yıldırım Erzincan'da

ERZİNCAN (AA) - Başbakan Binali Yıldırım, Erzincan'daki 3'üncü Ordu Komutanlığını ziyaret ederek, askerlerle bir araya geldi.

Başbakanlık Basın Merkezi'nden paylaşılan görüntülerde, Başbakan Yıldırım, Erzincan'daki 3'üncü Ordu Komutanlığı'na ziyareti ve şeref defterini imzalamasının ardından, askerlerle yemekte bir araya gelerek, karavana yedi.

Samimi ortamda gerçekleşen görüşme sırasında Başbakan Binali Yıldırım, bazı askerlerin ailelerini de telefonla arayarak, bir süre sohbet etti.

Daha sonra askerlere hitap eden Yıldırım, "Sizlerle beraber asker karavanasına biz de kaşık çaldık. Beraber olduk, ekmeğinizi bizimle bölüştünüz, yemeğinizi bizimle bölüştünüz. Bizim bir sözümüz var, ekmeğimizi böleriz, bölüşürüz ama vatanı böldürmeyiz. Bunun teminatı da sizlersiniz, sizlerin varlığı Türkiye'nin teminatıdır." ifadelerini kullandı.

Yemeğin ardından Başbakan Yıldırım, 3'üncü Ordu Komutanlığı bahçesine fidan dikti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×