Başbakan Yardımcısı Kaynak Kısıklı'da demokrasi nöbetine katıldı

- Kaynak: - "Milletin tankını, topunu, uçağını ele geçirip, milletin üzerinde alçak uçuş yapanlar karşılarında en güçlü silahlarıyla milleti buldu" - "Bunların ıslahı idamdır, bunu kişisel olarak söylüyorum. Bana düşen vazifeyi büyük bir inançla yerine getireceğimi beyan ediyorum"

Başbakan Yardımcısı Kaynak Kısıklı'da demokrasi nöbetine katıldı
31 Temmuz 2016 Pazar 01:59

İSTANBUL (AA) - Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Milletin tankını, topunu, uçağını ele geçirip, milletin üzerinde alçak uçuş yapanlar karşılarında en güçlü silahlarıyla milleti buldu" dedi.

Üsküdar Kısıklı'daki demokrasi nöbetine katılan Kaynak, burada vatandaşlara hitap etti.

Başbakan Yardımcısı Kaynak, Hz. Muhammed'in övdüğü üç şehirden biri olan İstanbul'da olmanın gururunu yaşadığını ifade ederek, "Allah İstanbul'u ve İstanbulluları nazarlardan saklasın" dedi.

İstanbul deyince herkesin ilk olarak aklına onu fetheden, "Ya İstanbul beni alacak ya ben İstanbul'u" diyen Fatih'in geldiğini belirten Kaynak, şunları kaydetti:

"Şimdi 15 Temmuz’da bir kısım haşhaşilerin, asker kıyafeti giymiş teröristlerin, bir kısım aklını mantığını, Pensilvanya’daki bir sapkına teslim etmiş adamların, milletin iradesine, milletin geleceğine ve istikbaline yönelik saldırıları karşısında Cumhurbaşkanımız, Başkomutanımız, göz bebeğimiz liderimiz Recep Tayyip Erdoğan atladı uçağına İstanbul’a geldi. İşte Fatih’ten 550 sene sonra bu şeref İstanbullu’ya, kendi içinden yetiştirdiği bir evlada, Belediye Başkanı, Başbakan, Cumhurbaşkanı olarak milletine hizmet eden Recep Tayyip Erdoğan'ı yetiştiren, onu bağrına basan İstanbul’a sonsuz selam saygılar olsun."

FETÖ mensuplarının, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 17/25 Aralık sonrası sarf ettiği haşhaşi tabirini çoktan hak ettiğini dile getiren Kaynak, "Ben asla Fetullah demiyorum, Allah zül celalin ismi asla onunla bir araya gelemez. ABD’deki sapığa, bu caniye mehdi olarak inananlara şunu söylemek isterim; o sapık asla mehdiye benzetilemez. O sapkının benzetileceği tek bir şey var, o ancak deccala benzetilebilir" şeklinde konuştu.

Milletin tankını, topunu, uçağını ele geçirip, milletin üzerinde alçak uçuş yapanların karşılarında en güçlü silahlarıyla milleti bulduğunu kaydeden Kaynak, bu en güçlü silahın göğüslerindeki iman ve ellerdeki ay yıldızlı bayrak olduğunu söyledi.

Vatandaşların, "idam isteriz" tezahüratları üzerine, "Siz isterseniz olur" diyen Kaynak, kendisinin de kişisel olarak idamın geri getirilmesinden yana olduğunu, bir hukukçu ve hükümet üyesi olarak bu konuda elinden geleni yapacağını belirtti.

Kaynak sözlerini şöyle sürdürdü;

"Hz Musa’nın bir menkıbesi var. Siz idam deyince aklıma o geldi. Hz. Musa’ya ümmetinden biri, koyunlarına dadanan, her gün birini telef eden bir kurttan şikayetçi olur. Der ki; 'Ey Musa, sen Allah’la konuşuyorsun, söyle de şu kurt ıslah olsun. Ben fakir bir köylüyüm, bu koyunlardan başka çoluk çocuğuma ekmek götürecek bir gelirim yok'. Köylü bir iki gün sonra tekrar gelir. Der ki; 'Ya Musa sen benim isteğimi yanlış iletmişsin, kurt ölmüş'. Hz Musa’nın cevabı, 'kurdun ıslahı onun ölümüdür' olur. Değerli İstanbullular bunların ıslahı idamdır, bunu kişisel olarak söylüyorum. Bana düşen vazifeyi büyük bir inançla yerine getireceğimi beyan ediyorum."

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak’ın konuşmasının sonunda, Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesi önündeki demokrasi nöbetine canlı bağlantı yapıldı. Başbakan Yardımcısı Kaynak oradaki halkı selamladı ve daha sonra Kısıklı'da demokrasi nöbeti tutan vatandaşlara dondurma ikram etti.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×