Başbakan Yardımcısı Kaynak:

- "Bu coğrafyada huzuru, sükunu, dirliği isteyenler, barışı isteyenler Türkiye'ye, Türkiye'nin liderine bir bakmalılar ve onunla beraber hareket etmeliler" - "Kimi PYD ile kimi başka örgütle ittifak içerisinde olarak ne Ortadoğu'nun meselesini çözebilirler ne bölgeye barışı huzuru getirebilirler"

Başbakan Yardımcısı Kaynak:

KAHRAMANMARAŞ (AA) - Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, "Bu coğrafyada huzuru, sükunu, dirliği isteyenler, barışı isteyenler Türkiye'ye, Türkiye'nin liderine bir bakmalılar ve onunla beraber hareket etmeliler." dedi.

Merkez Onikişubat Belediyesince Batıpark Futbol Sahası'nda 5 bin kişiye verilen iftar programına katılan Kaynak, burada yaptığı konuşmada, Allah'tan vatandaşları Kadir Gecesi'ne ve bayramlarda kavuşturmayı diledi.

Allah'tan bu coğrafyada güven adası, istikrar adası ve huzur adası olan Türkiye'yi, milleti ilelebet bu coğrafyada muhafaza etmesini temenni eden Kaynak, bizleri de bu millete, bu ümmete ve vatandaşlara daha fazla hizmet etmeyi nasip etme dileğinde bulundu.

Kaynak, vatandaşların huzur içerisinde iftarı idrak ederken Türkiye'nin bir çok yerinde güvenlik güçlerinin insanların huzur ve güvenliği için görev yaptığına dikkat çekerek, şöyle devam etti:

"Geçen sene temmuz ayında başlattığımız terörle mücadele bu süreçte de devam ediyor. Terörle ilgili Başkanımızın ifade ettiği gibi son terörist def edilinceye kadar, son silahlar gömülünceye kadar mücadelemizden asla vazgeçmeyeceğiz ama bir mesajımızda teröre teröristlere destek veren bizim sözde dostlarımıza. Onlarda şunu bilmesi lazım ne yaparlarsa yapsınlar biz bu milletin bekası için bu bayrağın sarsılmadan yerinde dalgalanması için asla terörle ilgili bir geri adım atmayacağız."

Terörün bumerang etkisiyle yarın kendisini destekleyenleri de vuracağına değinen Kaynak, "Bu sebeple bu coğrafyada huzuru, sükunu, dirliği isteyenler, barışı isteyenler Türkiye'ye, Türkiye'nin liderine bir bakmalılar ve onunla beraber hareket etmeliler. Kimi PYD ile kimi başka örgütle ittifak içerisinde olarak ne Ortadoğu'nun meselesini çözebilirler ne bölgeye barışı huzuru getirebilirler." ifadesini kullandı.

Kaynak, Türkiye'nin dostlarının, müttefiklerinin de artık Avrupa'nın çeşitli devletlerinde terör örgütlerinin büro açmalarına, bayrak asmalarına, çadır kurmalarına izin vermesini istedi.

Dün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile beraber iftar yaptıklarını belirterek, her iki Cumhurbaşkanı ve Başbakan Binali Yıldırım'ın Kahramanmaraş'a sevgi ve selamlarını iletti.

Belediye başkanları ve İl Başkanına seslenen Kaynak, Kahramanmaraş'ı özleyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı ilk fırsatta kentte misafir etmek istediklerini dile getirdi.

Kaynak, Valiler Kararnamesiyle kentte göreve başlayan Vali Vahdettin Özkan'a mukaddes şehre yapacağı hizmetlerde dolayı başarı diledi.

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ise ramazan ayının bereketini paylaşmak üzere iftar sofralarına konuk olan Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak'a teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×