Barzani ve Koalisyon Güçleri Komutan MacFarland görüşmesi

- IKBY Başkanı Barzani, ABD öncülüğündeki Koalisyon Güçleri Komutanı MacFarland ve beraberindeki askeri heyeti kabul etti

Barzani ve Koalisyon Güçleri Komutan  MacFarland görüşmesi
24 Mayıs 2016 Salı 20:21

ERBİL (AA) - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD öncülüğündeki Koalisyon Güçleri Komutanı Sean MacFarland ve beraberindeki askeri heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.

Barzani'nin ofisinden yapılan açıklamada, tarafların görüşme sırasında terör örgütü DAEŞ'e karşı Felluce'de başlatılan operasyon, Musul'u kurtarma operasyonu hazırlıkları ve cephelerde meydana gelen son gelişmeleri ele aldığı kaydedildi.

Açıklamada, Barzani'nin misafir heyete terör örgütü DAEŞ'in ortadan kaldırılması için Peşmerge ve koalisyon güçlerinin dayanışma içinde olacağı bilgisini verdiği aktarıldı.

MacFarland ve beraberindeki heyet ise Barzani'ye Irak ve Suriye'de DAEŞ'e karşı verilen mücadele hakkında bilgi verdiğini belirterek, DAEŞ'in yenilgiye uğratılması için Peşmerge güçleriyle dayanışma içinde kalmaya devam edeceklerini kaydetti.


Etiketler; #barzani

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×