Barzani ve Cuburi görüşmesi

- IKBY Başkanı Barzani, Irak Parlamentosu Başkanı Cuburi ve beraberindeki heyeti kabul etti

Barzani ve Cuburi görüşmesi
23 Mayıs 2016 Pazartesi 17:22


ERBİL (AA) - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Irak Parlamentosu Başkanı Selim el-Cuburi ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.

Barzani'nin ofisinden yapılan yazılı açıklamaya göre tarafların görüşme sırasında Irak'ta son dönemlerde meydana gelen siyasi gelişmeleri ve mali krizi ele alıp, çözüm yolları üzerinde görüş alışverişinde bulundukları ifade edildi.

Söz konusu açıklamada Cuburi'nin Barzani'ye meclis çatısı altında yer alan siyasi partiler arasında görüşmelerin devam ettiğini belirterek, ortak bir çözüm üzerinde toplantılar yapıldığını belirttiği kaydedildi.

Irak'taki Şii lider Muktede Es Sadr yanlısı bir grup gösterici 30 Nisan tarihinde yüksek korunaklı "Yeşil Bölge" içerisinde yer alan meclis binasını basıp, bir gün boyunca o bölgede oturma eylemi düzenlemişti. Bağdat'ta meydana gelen güvenlik olayları ve göstericilerin baskın tehditlerinden dolayı Kürt milletvekillerinin çoğu Erbil'e dönmüştü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×