Barış Akarsu ölümünün 9'uncu yılında anıldı

- Muğla'nın Bodrum ilçesindeki trafik kazasında hayatını kaybeden şarkıcı Akarsu, yakınları ve sevenleri tarafından mezarı başında anıldı - Anne Akarsu: - "Dimdik ayakta durmalıyım çünkü Barış’a söz verdim. Ölüm hepimiz için. Bu dünyanın yalan olduğunu Barış küçüklükten beri söylerdi"

Barış Akarsu ölümünün 9'uncu yılında anıldı
04 Temmuz 2016 Pazartesi 17:23

BARTIN (AA) - Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden şarkıcı Barış Akarsu, ailesi ve yakınları tarafından ölümünün 9'uncu yılında memleketi Bartın'da anıldı.
Doğum günü olan 29 Haziran'da Bodrum'da geçirdiği trafik kazası sonucu, 4 Temmuz 2007 yılında yaşamını yitiren Barış Akarsu'nun ailesi ve hayranları, Amasra'daki Kültür Park'ta bir araya geldi.
Burada, Akarsu'nun "Islak Islak", "Gözlerin" ve "Amasra" şarkılarını seslendiren grup, Amasra Şehir Mezarlığı'na yürüdü. Törende, sanatçının mezarına karanfil bırakıldı, Kur'an-ı Kerim okundu, dua edildi. Yürüyüşe, "Mekanın cennet olsun canım oğlum. Seni çok seviyorum" yazılı çiçekle katılan anne Hatice Akarsu da gazetecilere yaptığı açıklamada, sevenleriyle oğlunun vefatının 9. yılında bir araya geldiklerini belirtti.
- "Barış'a söz verdim"
Barış'ı sevenlerin, bir kez daha onun etrafında toplandığını ifade eden anne Akarsu, "Rahmetli oğlumu 9. ölüm yılında anıyoruz. Barış’ın mezarına herkes gelmeyi çok istiyor, onların yüreklerinin, kalplerinin burada olduğunu biliyorum. Bizi bırakmayan bu güzel yüreklerin hepsine teşekkür ediyorum." dedi.
"Rabbim benden oğlumu aldı ama onun yerine torunumu verdi." diyen Hatice Akarsu, "Her yıl üzüntüyü, mutluluğu, kederi her şeyi yaşıyorum ama dimdik ayakta durmalıyım çünkü Barış’a söz verdim. Allah’ım onu cennetine layık eylesin. Ölüm hepimiz için, bu dünyanın yalan olduğunu Barış küçüklükten beri söylerdi." ifadesini kullandı.
Akarsu'nun içinde bulunduğu otomobil, 29 Haziran 2007'de Bodrum Torba Kavşağı'nda bir kamyonla çarpışmış, araçta bulunan Zeynep Koçak ve Nalan Kahraman ölmüş, özel hastanede tedavi altına alınan sanatçı da 5 gün süren yaşam mücadelesini kaybetmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×