Bakan Ramazanoğlu'ndan şehit ailelerine mektup

- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ramazanoğlu, şehit annelerine "Anneler Günü" için özel mektup gönderdi - Konya'daki şehit annesi Babuccu: "Devlet yetkilileri bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Mektup gelince çok sevindik. Acımızı hafifletti"

Bakan Ramazanoğlu'ndan şehit ailelerine mektup
08 Mayıs 2016 Pazar 10:30

KONYA (AA) - Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu'nun "Anneler Günü" dolayısıyla şehit annelerine gönderdiği mektuplar, Konya'da Dudu Top, Hatice Ergen ve Gülseren Babuccu'ya duygulu anlar yaşattı.

Ramazanoğlu'nun birçok şehit ailesine gönderdiği mektuplardan biri, 1996 yılında oğlu İsa Top'u Hakkari'de teröristlerle girdiği çatışmada şehit veren Konya'nın Seydişehir ilçesindeki Dudu Top'a ulaştı.

Bakan Ramazanoğlu'ndan gelen mektup karşısında duygu dolu anlar yaşayan Top, AA muhabirine yaptığı açıklamada, mektubun oğlunu hatırlattığını, devlet yetkililerinin bir kez daha kendilerini hatırladığını görmekten büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Oğlu Ali Ergen 1997'de Şırnak Beytüşşebap'ta şehit olan Hatice Ergen ise "Anneler Günü" için gönderilen mektubun, kendilerini hem çok sevindirdiğini hem de çok duygulandırdığını dile getirdi.

Mektuplardan bir diğeri ise 1992 yılında oğlu Cemal Babuccu Diyarbakır Kulp'ta şehit olan Gülseren Babuccu'ya ulaştı.

Mektup karşısında duygu dolu anlar yaşayan Babuccu, "Bakan Ramazanoğlu'na çok teşekkür ediyoruz. Devlet yetkilileri bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı. Mektup gelince çok sevindik. Acımızı hafifletti." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×