Bağcılar'da 4 aylık bebeğin kaçırılması

- Bağcılar'da, 4 aylık bebeğin kaçırılması olayına karıştıkları iddiasıyla tutuklanan 4 şüphelinin, hakimlik sorgularının detayları ortaya çıktı - Şüphelilerden Meryem V'nin, Bağcılar'da kaçırdıkları bebeği otomobildeki battaniyenin altına saklayarak evlerine götürdüğünü, daha sonra pişman olup yetkililere teslim etmek istediğini, ancak bayram nedeniyle bunu gerçekleştiremediklerini iddia ettiği öğrenildi

Bağcılar'da 4 aylık bebeğin kaçırılması

İSTANBUL (AA) - Bağcılar'da, 4 aylık bebeğin kaçırılması olayına karıştıkları iddiasıyla tutuklanan şüphelilerden Meryem V'nin, hakimlik sorgusunda, Bağcılar'da kaçırdıkları Ahmet bebeği otomobildeki battaniyenin altına saklayarak evlerine götürdüğünü söylediği öğrenildi.

Anadolu Adalet Sarayı'nda çıkarıldıkları nöbetçi hakimlikçe tutuklanan 4 şüphelinin hakimlik sorgularının detayları ortaya çıktı.

Şüphelilerden Meryem V'nin sorgusunda, 4 aylık bebeği Bağcılar'da bebek arabasından alıp otomobile götürdüğünü belirterek, "Bebeği otomobilde battaniyenin altına sakladım. Mehmet'in kullandığı araçla yanımda kızım N.V. olduğu halde evimize döndük. Mehmet ve N.V. çocuğu evimize geldikten sonra gördüler. Hatta Mehmet bana kızdı. Pişman oldum ve bebeği yetkililere teslim etmek istedim. Ancak bayram nedeniyle böyle bir şeyi gerçekleştiremedik. Çok pişmanım." dediği bildirildi.

Diğer şüpheli N.V'nin ise bebeğin kaçırılması olayıyla ilgisinin bulunmadığını iddia ederek, "Bize bebeği getiren G.V'dir. Nereden aldığını niçin getirdiğini bilmiyorum. Geri aldıktan sonra ne yaptığını da bilmiyorum." beyanında bulunduğu belirtildi.

Şüpheli H.V'nin de bebeğin kaçırılmasıyla bir ilgisinin bulunmadığını, akrabası G.V'nin eve bir bebek getirdiğini, neden getirdiğini sormadıklarını, olayla ilgisinin olmadığını iddia ettiği öğrenildi.

Şüpheli Mehmet V'nin ise üzerine atılı suçlamaları kabul etmediği, 1 Temmuz'da Manisa'ya gittiğini, 5 veya 6 Temmuz'da döndüğünü söylediği bildirildi. Olayda kullanılan otomobilini akrabası H.V. ve N.V'ye emanet ettiğini öne süren Mehmet V'nin, "8 Temmuz günü H.V. ve N.V'nin evlerine gittiğimde bana kapıyı açmadılar. Evden ayrılacağım sırada polisler geldi. Benim kaçırılan bebekten ve diğer olaylardan haberim yok. Bebeği ilk kez polisler bulduğunda gördüm. Suçsuzum. Tutuksuz yargılanmak istiyorum." dediği aktarıldı.

- Olay

Bağcılar'da arife günü alışverişe çıkan Lokman ve Münevver Davulcu çiftinin bir mağazanın önüne bıraktığı bebek arabasındaki 4 aylık Ahmet Davulcu kaçırılmıştı.

İstanbul Çocuk Şube Müdürlüğü ekipleri, bebeğin tutulduğunu tespit ettikleri Pendik Çamçeşme Mahallesi'ndeki bir eve operasyon düzenlemiş, bebek evin havalandırma boşluğuna atılmış şekilde bulunmuştu.

Yaralanan bebek hastaneye kaldırılmış, olayla ilgili 6 şüpheli gözaltına alınmıştı. Anadolu Adalet Sarayı'na sevk edilen şüphelilerden 2'si savcılık sorgularının ardından serbest bırakılmış, nöbetçi hakimliğe sevk edilen 4 şüpheli tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×