Babasının ardından dedesini de toprağa verdi

- Zonguldak'taki göçükte maden işçisi babası Mustafa Sarı'yı kaybeden Doğukan, 6 gün sonra da kalp krizi sonucu yaşamını yitiren dedesini toprağa vermenin üzüntüsünü yaşadı - Doğukan Sarı: - "Acılar üst üste bindi ve dondum kaldım"

Babasının ardından dedesini de toprağa verdi
28 Kasım 2016 Pazartesi 15:17

ZONGULDAK (AA) - Zonguldak'taki göçükte maden işçisi babası Mustafa Sarı'yı kaybeden Doğukan Sarı, 6 gün sonra da kalp krizi sonucu yaşamını yitiren dedesini toprağa verdi.

Kilimli ilçesinde geçen haftaki göçükte yaşamını yitiren maden işçisi Mustafa Sarı'nın dün kalp krizi sonucu vefat eden babası Mehmet Sarı (73) için Topbaşı Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi.

Emekli maden işçisi Mehmet Sarı'nın cenazesi, kılınan cenaze namazının ardından, Kargalar köyündeki aile mezarlığında oğlunun yanında defnedildi.

- Babasının ardından dede acısını yaşadı

Göçükte babasını kaybeden Doğukan Sarı ise bir hafta geçmeden, çok sevdiği dedesinin vefat etmesinin acısını yaşıyor.

Doğukan, gazetecilere yaptığı açıklamada, tarifsiz bir acı yaşadığını belirterek, "Kendinizi yerime koyun. Cümleler nasıl dökülüyor bilemiyorum. Bu acının başka türlü açıklaması yok. Acılar üst üste bindi ve dondum kaldım. Akıllı düşünemiyor insan. Üzüntüsünü bile doğru dürüst yaşayamıyor." dedi.

- "Oğlunun mevlidine hazırlık yapıyordu"

Doğukan Sarı'nın dayısı Adem Tuna da sözün bittiği yerde olduklarını ifade etti.

"Mehmet Sarı, kalp krizi geçirdiği günün akşamı, vefat eden oğlu için okunacak mevlide hazırlık yapmak için çarşıya inmiş. Eve geldiğinde aniden fenalaşmış. Kalp krizi geçirmiş. Hastaneye kaldırıldığında sabah hayatını kaybettiği haberini aldık." diyen Tuna, bir haftada iki acı yaşadıklarını kaydetti.

Tuna, "Yeğenim Doğukan Sarı'ın psikolojik desteğe ihtiyacı var. Eniştem ve Mehmet Sarı iyi insanlardı. Mehmet ağabey, oğlunun mevlidinde bile insanlara teselli veriyordu. Demek ki üzüntüsünü içine atmış." diye konuştu.

Zonguldak'ın Kilimli ilçesi Gelik beldesinde özel maden ocağında 22 Kasım'da meydana gelen göçükte, maden işçisi Mustafa Sarı (34) da yaşamını yitirmişti. Mustafa Sarı'nın sağ kurtulduğu 7 Ocak 2013'teki maden faciasında ise oğlu Doğukan'ın olay yerinde ağlayarak babasının durumunu sorduğu anlar, objektiflere yansımıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×