Baba ve çocukları yan yana gömüldüler

-Edirne’de amcaları tarafından öldürülen 3 çocuk ile babalarının cenazeleri toprağa verildi

Baba ve çocukları yan yana gömüldüler
23 Ağustos 2016 Salı 18:50

EDİRNE (AA) – Edirne’de öldürülen baba ve 3 çocuğu toprağa verildi.

Feyyaz Doksat (25) tarafından öldürülen Bülent Doksat (38), oğulları Ertuğrul (3) ve İsmail (10) ile kızı Büşra Doksat'ın (11) cenazeleri İstanbul Adli Tıp Kurumu’ndaki incelemenin ardından Karaağaç Mahallesi’ndeki evlerine daha sonra da Karaağaç Eski Camisi'ne getirildi.

İkindi vakti kılınan cenaze namazı öncesi Doksat ailesinin yakınları ve cenazeye katılan pek çok kimse acılarını dile getirerek, olayın sentetik uyuşturucu bonzaiye bağlı gerçekleştiğini ve uyuşturucuyla mücadele edilmesi gerektiğini belirtti.

Cami imamı Kadir Demirkıran da uyuşturucu ve alkolün "bütün kötülüklerin anası" olduğunu söyledi.

Uyuşturucuyla mücadelede topyekün mücadelenin şart olduğunu ifade eden Demirkıran, "Bugün mahallemizde çok büyük acı var. Önce yakınlarına ve bütün mahallemize baş sağlığı diliyorum. Allah sabırlar versin. Özellikle ve özellikle bu olaylardan Rabbim ibret almayı nasip etsin. Değerli kardeşlerim illa böyle acılar yaşamamız mı gerekiyor? Yaşamadan önce tedbirimizi almamız lazım. Müslüman tedbirin alır. Allah böyle acıları bir daha yaşatmasın." diye konuştu.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Edirne Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, Doksat ailesi ve mahalle sakinlerinin katıldığı cenaze namazı imam Demirkıran tarafından tek tek kıldırıldı. Namazın ardından göz yaşları arasında Doksat ailesinin 4 ferdi Karaağaç Mahallesi Mezarlığı'nda yan yana toprağa verildi.

-Olay

Karaağaç Mahallesi Emirli Aralık 1. Sokak'ta dün vatandaşların ihbarı üzerine, Bülent Doksat'a ait eve giden ekipler, 3'ü çocuk 4 kişiyi kesici aletlerle öldürülmüş halde bulmuştu.

Ekipler, bazıları yakılmak istenen ve bir kısmı parçalanan cesetlerin Bülent Doksat (38), oğulları Ertuğrul (3) ve İsmail (10) ile kızı Büşra Doksat'a (11) ait olduğunu belirlemişti. Olayla ilgili gözaltına alınan Bülent Doksat'ın katil zanlısı kardeşi Feyyaz Doksat tutuklanmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×