Azerbaycan'da silah fabrikasındaki patlama

- Patlamada iki kişi hayatını kaybetti

Azerbaycan'da silah fabrikasındaki patlama
26 Temmuz 2016 Salı 22:09

BAKÜ (AA) - Azerbaycan'ın Şirvan ilindeki Araz silah ve mühimmat fabrikasında çıkan patlamada iki kişi hayatını kaybetti.

Azerbaycan Savunma Sanayisi Bakanlığından yapılan açıklamada, Bakü'den yaklaşık 130 kilometre mesafede bulunan Şirvan ilindeki Bakanlığa bağlı Araz fabrikasında yerel saatle 15.30'da meydana gelen patlamada biri kadın iki fabrika çalışanının hayatını kaybettiği bildirildi.

İçişleri Bakanlığı, Olağanüstü Haller Bakanlığı ve Başsavcılığın yaptığı ortak açıklamada, patlamanın fabrikanın geri dönüşüm alanında, kullanım süresi geçen çeşitli kalibreli mermilerin geri dönüştürülmesi sürecinde meydana geldiği belirtildi.

Sağlık Bakanlığının açıklamasında, patlamada 24 kişinin yaralandığı kaydedildi. Hastaneye kaldırılan yaralılardan 14'ünün taburcu edildiği, 3'ü ağır 10 yaralının tedavisine ise devam edildiği aktarıldı.

Öte yandan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, olayın araştırılması için Başbakan Yardımcısı Yakup Eyyübov başkanlığında, Savunma, Savunma Sanayisi, Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlarıyla Devlet Güvenlik Hizmeti Başkanı ve diğer yetkililerden oluşan bir komite kurulması talimatı verdi.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×