Ayvalık'ta eğitim uçağının düşmesi

- Uçak enkazında, kaza kırım ekibi inceleme yaptı

Ayvalık'ta eğitim uçağının düşmesi

BALIKESİR (AA) - Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde, dün Türk Hava Kurumuna (THK) ait pistten havalanan ve inişe geçtiği sırada düşen, Ayvalık Sportif Havacılık Kulübü eğitim uçağının enkazında, Ulaştırma Bakanlığı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından kaza kırım ekibi inceleme yaptı.

Aralarında sivil havacılık uzmanı Altan Tekin ve İzmir Delta Havacılık Firmasından Ayhan Undey'in de bulunduğu 5 kişilik heyet, jandarma nezaretinde uçağın düştüğü alan ve uçak enkazında incelemelerde bulundu.

Yaptıkları araştırmalar sonrasında Küçükköy Jandarma Karakoluna geçen heyet, burada görgü tanıklarının verdiği ifadelerle, tutanakları inceledi.

Daha sonra olay mahalline dönen heyet, Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ait itfaiye aracıyla uçakta bulunan yakıt tahliyesinin yapılmasını sağladı.

Heyetin başında bulunan uzman Altan Tekin incelemelerin henüz başladığını ve yapacakları araştırmaların ardından, kazanın neden kaynaklandığına ait raporu hazırlayacaklarını ve ilgili makamlara sunacaklarını bildirdi.

Türk Hava Kurumuna (THK) ait toprak pistten havalanan Ayvalık Sportif Havacılık Kulübünün TC-ABY kuyruk işaretli eğitim uçağı, inişe geçtiği sırada henüz belirlenemeyen nedenle düşmüş, kazada 2 kişi hayatını kaybetmişti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×