Aydın'da iki hastanede arama

Aydın'da bir özel okul ve 2 hastanede arama yapıldı

Aydın'da iki hastanede arama
23 Temmuz 2016 Cumartesi 16:16

Aydın'ın Efeler ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında kapatılan bir özel okul ile faal durumdaki iki hastanede polis ekiplerince arama yapıldı. 

FETÖ'nün darbe girişimi ile ilgili soruşturma çerçevesinde kapatılan okullar arasında yer alan Muzaffer Ancın Ortaokulu'nda, Aydın Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince arama yapıldı. Aramada Aydın Milli Eğitim Müdürlüğü görevlileri de hazır bulundu.
Aramalarda el konulan bazı belgeler, incelenmek üzere Aydın Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
Bu arada FETÖ bağlantısı olduğu iddia edilen Özel Medinova ve Ege Liva Hastanesi'nde de polis, maliye ve sağlık ekiplerince inceleme başlatıldı.

Medinova Hastanesinden yapılan yazılı açıklamada, "Bu sabah Maliye Bakanlığı yetkilileri hastanemize gelerek mali kontrol ve envanter tespitinde bulunacaklarını söylemişlerdir ve halen bu işlemler devam etmektedir. Hastanemizin kapatıldığına ya da hazineye devredildiğine dair herhangi bir resmi yazı ya da evrak bulunmamaktadır. Hastanemizin, şirket ortaklarımızın hiçbir yasa dışı örgüt ve yapılanma ile ilişkisi kesinlikle bulunmamaktadır. Tüm hastane yönetimi, ortakları ve çalışanları olarak her türlü yasa dışı örgüt, darbe girişimi ve eylemi bir kez daha kınıyoruz. Daha sonra meydana gelecek gelişmeler basın ve kamuoyu ile paylaşılacaktır." ifadelerine yer verildi.


Etiketler; #aydın #FETÖ

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×