Avrupa'da sığınmacı krizi

- Midilli’de göçmenlerle polis arasında gerginlik çıktı - Moria kampında tutulan bir grup göçmen, 7 göçmenin öldüğü iddiaları üzerine kampın dışına çıkarak Midilli’ye kadar yürüdü

Avrupa'da sığınmacı krizi

GÜMÜLCİNE (AA) - Yunanistan'ın Midilli Adası'nda, gemiyle anakaraya giden 7 göçmenin öldüğü iddiası üzerine, Moria kampında tutulan göçmenler ve polis arasında gerginlik çıktı.

Moria kampında yaklaşık 200 göçmen, dün akşam saatlerinde Midilli’den ana karaya gitmekte olan bir gemide 5’i Pakistanlı 2’si Faslı 7 göçmenin ölü bulunduğu haberleri üzerine kampın dışına çıkarak sloganlar eşliğinde Midilli’ye doğru yürüyüşe geçti.

Yunan medyasında çıkan haberlere göre, Moria kampı ile Midilli kasabası arasındaki 8 kilometrelik güzergah boyunca çevreye zarar vererek iki otomobili tahrip eden göçmenlerle polis arasında zaman zaman gergin anlar yaşandı. Güvenlik güçlerinin engelleme çabalarına rağmen eylemlerini sürdüren göçmenler Midilli’de kent merkezindeki Aya İrini Parkı'na kadar yürüdü. Saat 03.00’a kadar burada kalan göçmenler, Yunan yetkililerin göçmelerin ölüm haberinin doğru olmadığı açıklamaları üzerine Moria kampına döndü.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×