Av rehberi, karaca ile yeni doğan yavrusunu görüntüledi

- Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde av turizmi rehberliği yapan Terzi, anne karacanın yeni doğan yavrusunu emzirdiği ve temizlediği anların görüntüsünü kaydetti

Av rehberi, karaca ile yeni doğan yavrusunu görüntüledi

KASTAMONU (AA) - Kastamonu'nun Azdavay ilçesinde av turizmi rehberliği yapan Osman Terzi, yeni doğan yavru karaca ile annesini görüntüledi.

İlçede Orman ve Su İşleri Bakanlığının onayıyla düzenlenen av turizmi kapsamında avlananlara rehberlik yapan Terzi, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Başakçay köyü çevresinde keşif yaparken yavru karaca ve annesini gördüğünü söyledi.

Onları korkutmamak için arabasını uzağa park ettiğini anlatan Terzi, şöyle devam etti:

"Sonra yavru karaca ile annesinin bulunduğu yere gelerek çekime başladım. Aramızda yaklaşık 70 metre vardı. Anne karacanın beni gördüğünü sanıyorum ama zarar vermeyeceğimi anladığından mı yoksa yavrusunun yürüyemeyeceği korkusu ile mi bilmiyorum, kaçmadı. Annesi, yeni doğduğu anlaşılan yavrusunu yalayarak temizlerken yavru da annesini emiyordu."

Terzi, yaklaşık 3 dakika çekim yaptıktan sonra karaca ile yavrusunun ormanlık alana giderek gözden kaybolduklarını belirtti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×