Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına tepkiler

- İsrail Cumhurbaşkanı Rivlin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a taziye mesajı iletti -Rivlin: "Bu namert, kanlı saldırı maalesef bizim bölgemizde ve dünyamızda gördüğümüz yakıcı nefretin bir örneğidir. İsrail devleti, bu saldırının yaralarını sarmak için her türlü yardıma hazır ve isteklidir."

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısına tepkiler
29 Haziran 2016 Çarşamba 16:02

KUDÜS (AA) - İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin, Atatürk Havalimanı'nda gerçekleşen terör saldırısı nedeniyle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a taziye mesajı gönderdi.

İsrail Cumhurbaşkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Rivlin'in mesajında, "Size ve Türk halkına, Atatürk Havalimanı'nda dün akşam gerçekleşen saldırının ardından en içten taziyelerimi ifade etmek için yazıyorum. Bu namert, kanlı saldırı maalesef bizim bölgemizde ve dünyamızda gördüğümüz yakıcı nefretin bir örneğidir." ifadeleri yer aldı.

Rivlin, Türkiye ile İsrail arasında ilişkilerin normalleşmesi için imzalanan anlaşmaya değinerek şunları kaydetti:

"Bu fırsatı ilişkilerimizi yenileme imkanını iyi dileklerle karşılamak için kullanıyorum. Çünkü özellikle bizim güçlenen diyaloğumuz, bu tehdide karşı geliştireceğimiz ortak çabalara büyük katkı sağlayacaktır. Çünkü nefret karşısında ortak duruşumuz teröristlere güçlü bir mesaj gönderecektir. İsrail devleti, bu saldırının yaralarını sarmak için her türlü yardıma hazır ve isteklidir. Tüm İsrail halkı adına, hayatını kaybedenlerin ailelerine dualarımızı, yaralananlara da acil şifa dileklerimizi gönderiyoruz."İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×