Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına tepkiler

- AGİTPA Başkanı Ilkka Kanerva: -"İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki korkunç intihar saldırılarını en güçlü şekilde kınıyorum. Bu tür fark gözetmeksizin masum insanlara karşı şiddet kesinlikle kabul edilemez. Kurbanlara, ailelerine, Türk hükümetine ve halkına derin taziyelerimi iletirim"

Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısına tepkiler

VİYANA (AA) - Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Teşkilatı Parlamenterler Asamblesi (AGİTPA) Başkanı Ilkka Kanerva, Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıyı kınadığını belirti.

Kanerva, yaptığı yazılı açıklamada, "İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki korkunç intihar saldırılarını en güçlü şekilde kınıyorum. Bu tür fark gözetmeksizin masum insanlara karşı şiddet, kesinlikle kabul edilemez. Kurbanlara, ailelerine, Türk hükümetine ve halkına derin taziyelerimi iletirim" ifadesini kullandı.

AGİTPA 25. Yıllık Toplantısının Gürcistan'ın başkenti Tiflis'te yapılacağını hatırlatan Kanerva, bütün ülkeleri daha istikrarlı, daha güvenli ve daha barışçıl dünya inşa etmeye ve her türlü terörizmle mücadelede çabalarını ikiye katlamaya davet etti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×