Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

- AY-BİR Başkanı Balcı: - "Sözde din adına ortaya çıkan ve arkasında İslam'ın yeniden yükselişini önlemeye çalışan sinsi planların olduğu terör ve terör örgütleri en büyük zararı Müslümanlara ve İslam'a vermektedir"

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

ANKARA (AA) - İslam Ülkeleri Akademisyen ve Yazarlar Birliği (AY-BİR) Başkanı Prof. Dr. Yusuf Balcı, "Sözde din adına ortaya çıkan ve arkasında İslam'ın yeniden yükselişini önlemeye çalışan sinsi planların olduğu terör ve terör örgütleri en büyük zararı Müslümanlara ve İslam'a vermektedir." ifadelerini kullandı.

Balcı, yaptığı yazılı açıklamada, İstanbul Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısını kınadı.

Saldırıda hayatını kaybedenlere rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifa dileklerini ileten Balcı, "İnsanların can güvenliğine kast eden terörün insanlıkla, dinle ve barış ve sevgi dini olan ve İslam'la hiçbir surette bağdaşması mümkün değildir. Sözde din adına ortaya çıkan ve arkasında İslam'ın yeniden yükselişini önlemeye çalışan sinsi planların olduğu terör ve terör örgütleri en büyük zararı Müslümanlara ve İslam'a vermektedir." değerlendirmesinde bulundu.

Küreselleşen teröre karşı hiçbir ayrım yapılmadan küresel bir iş birliğinin gereğine işaret eden Balcı, terörün dış destekleri konusunda ve istihbarat başta olmak üzere teröre karşı her tür tedbirin alınması ve etkin bir mücadele verilmesi gerektiğini belirtti.

Balcı, Müslümanların sinsi planlara alet edilmemesi için İslam'ın doğru anlaşılması ve özellikle gençlerin din konusunda yeterli ve doğru bir eğitim almasının hayati önem arz ettiğini aktararak, bunun için aileden başlamak üzere eğitim kurumlarına, cami imamlarına, bilim adamlarına, medyaya ve sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düştüğünü kaydetti.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×