Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

- Saldırıda yaşamını yitiren Atatürk Havalimanı çalışanları için Dış Hatlar Gidiş Terminalinde kurulan anma standına gelen yolcular, kırmızı karanfil bırakarak, terör olaylarının bitmesi için dua ediyor

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

İSTANBUL (AA) - Terör saldırısında yaşamını yitiren Atatürk Havalimanı çalışanları için Dış Hatlar Gidiş Terminalinde kurulan anma standına gelen yolcular, buraya kırmızı karanfil bırakarak, terör olaylarının son bulması için dua ediyor.

Terminalde, saldırılarda yaşamını yitiren havalimanı personelleri Abdulhekim Buğda, Adem Kurt, Ali Zülfikar Yorulmaz, Çağlayan Çöl, Erol Eskisoy, Ercan Sebat, Gülşen Bağdır, Mahmut Mert, Mahmut Çizmecioğlu, Merve Yiğit, Muhammet Eymen Demirci, Mustafa Bıyıklı, Özgür İde, Teyfik Yusuf Haznedaroğlu, Umut Sakaroğlu ile Yasin Öcal'ın fotoğraflarının bulunduğu standı yerli ve yabancı yolcular bugün de ziyaret ediyor.

Stanttaki fotoğraflara bakan yolcular, terör saldırısında hayatını kaybedenler için dua ediyor. Buraya karanfil bırakan bazı yolcular ile havalimanı personelinin yazdıkları notlar da platformda yer alıyor.

Bunlar arasında "Bu notu bırakmış olmayı hiç istemezdim. Mekanınız cennet olsun", "Çok yazık! Canım acı çekiyor. Allah ruhunuzu korusun, Allah ailenizi korusun. Yabancı yolcu" yazılı notlar dikkati çekiyor.

- Cuma namazında dua edildi

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali'ndeki mescit ile Hezarfen Ahmet Çelebi Camisi'nde Cuma Namazı sırasında terör saldırılarında yaşamını yitirenler için Kur'an-ı Kerim okundu. Vatandaşlar, dünyada ve Türkiye'de terör eylemlerinin son bulması için dua etti.

Öte yandan Ramazan Bayramı tatili nedeniyle çeşitli ülkelere giden yolcular, havalimanında yoğunluk oluşturdu. Yolcuların pasaport kontrollerini yaptığı bölümde sıra oluştu. İstanbul'daki hava trafiğinin ise normal akışında devam ettiği bildirildi.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×