Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

- ISSA Genel Sekreteri Konkolewsky, SGK Başkanı Bağlı'ya mektup göndererek, Türkiye'nin yanında olduklarını bildirdi

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

ANKARA (AA) - Uluslararası Sosyal Güvenlik Kurumları Birliği (ISSA) Genel Sekreteri Hans-Horst Konkolewsky, İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı dolayısıyla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanı Mehmet Selim Bağlı'ya dayanışma mesajı içeren bir mektup gönderdi.

SGK Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Bağlı'ya mektup göndererek geçmiş olsun dileklerini ileten Konkolewsky, ISSA Başkanı, ISSA liderliği ve üye örgütlerin tümü adına, bu zor dönemde Türkiye'nin yanında ve destekçisi olduklarını bildirdi.

"Umut ederim ki kurumunuzun hiçbir personeli ya da sevdikleriniz bu olaylarda zarar görmemiştir." ifadesini kullanan Hans-Horst Konkolewsky, mektubunda şu ifadelere yer verdi:

"Bu trajedi karşısında, dayanışma, paylaşım ve insan haklarına dayalı olan sosyal güvenliğin temel değerleri özel bir önem kazanmaktadır. Bildiğiniz gibi sosyal güvenlik, saldırganların benimsediğine tamamen zıt bir doktrini temsil eder ve sosyal bağlılık, barış ve tepkilerin vazgeçilmez bir aktörü olarak kendi içinde birleştirir. Bu zor zamanlarda size ve Sosyal Güvenlik Kurumunun tüm personeline tüm içtenliğimle kuvvet ve cesaret diliyor, size olan destek ve dayanışmamızı yinelemek istiyorum."

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×