Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

- Teröristlere müdahale ettiği sırada yaralanan Bartınlı polis memurunun yakınları, Y.D'nin cesaretini ve sorumluluk bilincini takdirle karşıladı - Polisin dayısı Ahmet D.: "Yeğenim vurulduğunu anlamadan, yanına gittiği teröristin üzerindeki bombayı patlatacağını fark ederek etrafa bağırmış ve o sayede insanların alandan uzaklaşmasını sağlamış. Yeğenimin oradaki cesaretini, sorumluluğunu takdirle karşılıyoruz"

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

BARTIN (AA) - İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki saldırıda teröristlere müdahalesi sırasında yaralanan polis memuru Y.D'nin (29) memleketi Bartın'daki yakınları, çok sayıda kişinin hayatını kurtaran yakınlarının sağlığından endişe ederken, cesareti ve sorumluluğunu da takdirle karşıladı.

Amasra'da yaşayan polisin dayısı Ahmet D, gazetecilere yaptığı açıklamada, yeğeninin 2010'da Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümü'nden mezun olduğunu, atanamaması nedeniyle 2011'de polis olarak İstanbul'da görev yapmaya başladığını söyledi.

Havalimanında 2.5 yıldır görev yapan yeğeninin yaralandığı haberini almalarının ardından anne ve babasıyla İstanbul’a gittiklerini anlatan Ahmet D, "Yeğenimi, tedavi gördüğü Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ziyaret ettik. Sağlık durumunun iyi olduğunu gördük." dedi.

Ahmet D, "Yeğenim o gece kalaşnikof ile etrafa ateş açarak ilerleyen teröristin karşısına çıkmış ve teröristi vurmuş. Daha sonra yanına yaklaştığı sırada üzerindeki kabloları görmüş ve canlı bomba olduğunu anlamış. Etrafa, 'bomba, uzaklaşın' diye bağırmış ve hemen ardından terörist fünyeyi çekmiş." diye konuştu.

Yeğeninin ilk etapta yaralandığını hissetmediğini aktardığını belirten Ahmet D, "Kendisi teröristle vuruşmaya devam etmiş. Yeğenim vurulduğunu anlamadan, yanına gittiği teröristin üzerindeki bombayı patlatacağını fark ederek etrafa bağırmış ve o sayede insanların alandan uzaklaşmasını sağlamış. Yeğenimin oradaki cesaretini, sorumluluğunu takdirle karşılıyoruz. Tabi keşke hiç böyle bir şey yaşanmasaydı." ifadesini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×