Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

- İstanbul Valiliği, saldırıda yaralanan 238 kişiden 144'ünün tedavilerinin ardından taburcu edildiğini açıkladı - Açıklamadan: - "Milletimizin huzuruna ve ülkemizin bütünlüğüne kasteden menfur saldırının faillerine yönelik detaylı inceleme çok yönlü olarak sürdürülmekte olup, çalışmalar kapsamında 13 kişi gözaltına alınmıştır"

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

İSTANBUL (AA) - İstanbul Valiliği, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında yaralanan 238 kişiden 144'ünün tedavilerinin ardından taburcu edildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, önceki gün Dış Hatlar Terminali'nde meydana gelen terör saldırısında 42 kişinin yaşamını yitirdiği hatırlatıldı.

Bugün saat 13.00 itibarıyla saldırıda yaralanan 238 kişiden 144'nün taburcu edildiği, 94'ünün ise tedavisinin sürdüğü aktarılan açıklamada, hayatını kaybeden 38 kişinin kimliğinin tespit edildiği, bunlardan 11'inin yabancı uyruklu, 5'inin ise çifte vatandaş olduğu bildirildi.

Açıklamada, hayatını kaybeden 33 kişinin cenazelerinin yakınlarına teslim edildiği belirtilerek, "Milletimizin huzuruna ve ülkemizin bütünlüğüne kasteden menfur saldırının faillerine yönelik detaylı inceleme çok yönlü olarak sürdürülmekte olup, çalışmalar kapsamında 13 kişi gözaltına alınmıştır." denildi.

- Teröristlerin kimliğine yönelik inceleme

Öte yandan, Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısını gerçekleştiren saldırganların kimliğini belirlemeye yönelik çalışmalar sürüyor.

Savcılık kaynaklarından alınan bilgiye göre, canlı bombalardan birinin Dağıstan asıllı Rus vatandaşı, birinin Kırgız, birinin ise Özbek olduğu tespit edildi.
İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×