Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

- Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında yaşamını yitiren Serkan Türk'ün, sosyal medya paylaşımları ve arkadaşlarına gönderdiği mesajlarda, şehit olmak için dua ettiği ortaya çıktı

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

İSTANBUL (AA) - Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısında hayatını kaybeden Serkan Türk'ün (24), sosyal medya hesaplarında şehit olmak için dua ettiği ortaya çıktı.

Türkiye Gençlik Kulüpleri Konfederasyonu (GENÇKONFED) ve Marmara Gençlik Federasyonu yönetim kurulu üyesi aynı zamanda güreşçi olan ve yetim büyüyen Türk'ün, Facebook hesabından yetimler için paylaşımlar yaptığı görüldü.

Türkün, sosyal medya hesaplarında, "Eğer şu yüreğim kocaman olsaydı, kollarım kocaman olsaydı hepsini sarardım, yüreğime koyardım. Kendimden bilirim, zor mesele. Yetimliği eksiklik olarak aratmayan yüce Allah'a sonsuz şükürler olsun." mesajını bıraktığı görüldü.

GENÇKONFED Genel Başkanı Bilal Okudan yaptığı açıklamada, terör saldırısında hayatını kaybeden Türk’e Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı dileğinde bulundu.

Türk'ün yetim büyüdüğünü ve sıkıntılarla okuyarak beden eğitimi bölümünü bitirdiğini anlatan Okudan, "Rahata tam kavuşmuştu ki; terör saldırısında şehit oldu. Rabbim ailesine, bizlere sabır versin." dedi.

Okudan, Serkan Türk'ün kendisine gönderdiği son telefon mesajında, "Abi benim işim, gücüm yok. Bu sebeple yuva kurmam da zor. Artı anneme ve ablama da bakmakla yükümlüyüm ama inan İnşallah hep beraber doğru yolda doğru işler yaparız da Allah da bize şehit olmayı nasip eder." yazdığını da aktardı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×