Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

- Adli Tıp Kurumunda işlemleri tamamlanan cenazelerin yakınlarına teslim işlemi devam ediyor - Cenazelerini almak için kurum önünde bekleyen vatandaşların feryatları yürek yakıyor - THY Personeli Gülşen Bahadır'ın annesi Fahriye: "Kızımdan parça almayın, saçlarına dokunmayın, onları bana bırakın" - Ferhat Akkaya'nın akrabası Kabakçı: "Müslüman Müslüman'ı öldürür mü? Bu adalet mi? Allah belalarını versin"

Atatürk Havalimanı'ndaki terör saldırısı

İSTANBUL (AA) - Atatürk Havalimanı'nda gerçekleştirilen terör saldırısında hayatını kaybedenlerin yakınlarının Adli Tıp Kurumu önündeki bekleyişleri sürüyor. Yasal işlemleri tamamlanan cenazeler, yakınlarına teslim ediliyor.

Cenazelerini almak için kurumun önünde bekleyen vatandaşların feryatları yürek yakıyor. Saldırıda ağır yaralanan ve bugün sabah saatlerinde vefat ettiği öğrenilen Türk Hava Yolları personeli Gülşen Bahadır'ın annesi Fahriye ve yakınları da Adli Tıp önüne geldi.

Anne Fahriye Bahadır, kızının öldüğü ve cenazesinin teşhis ve otopsi işlemlerinin sürdüğünü öğrendiği anda isyan etti. Kurumun demir kapılarına tutunarak ayakta kalmaya çalışan Fahriye Bahadır, "Kızıma nasıl kıydınız" diyerek feryat etti.

Otopsi işlemlerinin ardından cenazesinin kendisine teslim edileceği bilgisini alan Fahriye Bahadır, "Kızımdan parça almayın. Onu kesmenizi istemiyorum. Saçlarına dokunmayın. Onları bana bırakın" diyerek gözyaşları döktü.

Fahriye Bahadır'ı çevredeki vatandaşlar ve yakınları ile Gülşen Bahadır'ın arkadaşları, güçlükle sakinleştirdi.

3 yıldır THY'de görev yapan Gülşen Bahadır, Bakırköy Yeni Mahalle Camisinde ikindi namazının ardından kılınacak cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlanacak.

- Birini defnederken, diğerinin vefatıyla sarsıldılar

Terör mağdurlarının yakınlarının bekleyişi devam ederken Ferhat Akkaya'nın cenazesini almayan gelen eşi, kızı ve kardeşleri kurum önünde feryat etti.

Akkaya'nın kayınbiraderi Ferhat Kabakçı, Ordu'da vefat eden amcaları Şükrü Kabakçı'yı defnederken ve doğru dürüst yasını tutmadan eniştelerinin ölümüyle sarsıldıklarını söyledi.

Bayrampaşa'da ikamet eden ve 3 çocuk babası olan Ferhat Akkaya'nın, bir arkadaşını almak için havaalanına giderken hain saldırının kurbanı olduğunu dile getiren Ferhat Kabakçı şunları söyledi:

"Bir Müslüman Müslümanı öldürür mü? Bunlar Müslüman değil. Lanet olsun bunlara. Daha bir yakınımızın yasını tutmadan ikinci bir vefatla yıkıldık. 48 saat yol gidip geldik. Lanet olsun. Devlet sesimizi duysun ve gerekli önlemlerini alsın. Şimdi geride bir dul ve üç yetim kaldı kim bakacak bunlara?"

Ferhat Akkaya'nın yakınları, babasını görmeye gelen kızı Aleyna'yı teselli etmeye çalıştı.

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×