Atalay Filiz'den kan örneği alındı

Tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın öldürüldüğü yerde bulunan kan izleriyle karşılaştırma yapılması için Atalay Filiz'den kan örneği alındı

Atalay Filiz'den kan örneği alındı
13 Haziran 2016 Pazartesi 19:07

İstanbul'da tarih öğretmeni Fatma Kayıkçı'nın öldürüldüğü yerde bulunan kan izleriyle karşılaştırma yapılması amacıyla Atalay Filiz'in kan örneğinin alındığı bildirildi.

Anadolu Adalet Sarayı'nda cumhuriyet savcısı Mehmet Sevinç'e, Kayıkçı'nın öldürülmesiyle ilgili yaklaşık 5 saat ifade veren Filiz'in, savcılık odasında kan örneğinin de alındığı öğrenildi. Filiz'den alınan kan örneğinin Kayıkçı'nın cesedinin bulunduğu yerdeki kan izleriyle karşılaştırılacağı kaydedildi.

Bu arada, ailesinin gönderdiği avukatı kabul etmeyen Filiz'i, İstanbul Barosundan atanan bir avukatın temsil ettiği belirtildi.

Savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edilen Atalay Filiz, nöbetçi Anadolu 8. Sulh Ceza Hakimliğince sorgulanacak.

- Olay

Tuzla Yalıboyu Caddesi Postane Mahallesinde oturan tarih öğretmeni, 2 çocuk annesi Fatma Kayıkçı'nın cesedi, 28 Mayıs'ta evinin yakınındaki çalılıkların arasında bulunmuştu. Kayıkçı'yı öldürdüğü iddia edilen Atalay Filiz'in, 16 Eylül 2013'te o dönem tümgeneral olan Hasan Hüseyin Demirarslan'ın TÜBİTAK'ta çalışan oğlu Göktuğ Demirarslan ve onu ziyarete gelen kız arkadaşı Elena Radchikova'nın öldürülmesi olayına karıştığı da belirlenmişti.

Ankara'daki cinayetlerle ilgili yaklaşık 3 yıldır aranan Atalay Filiz'in, sahte kimlikle yurtdışına kaçtığı ve bir süre sonra geldiği İstanbul'da yaşamaya başladığı, çevresine kendisini farklı kimlikle tanıttığı belirtilmişti.

İzmir'in Menderes ilçesinde dün yakalanarak İstanbul Emniyet Müdürlüğüne getirilen Filiz, işlemlerinin ardından bugün Kartal'daki Anadolu Adalet Sarayı'na götürülmüş ve savcılık sorgusunun ardından tutuklanma talebiyle hakimliğe sevk edilmişti.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×