Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına devri

- Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki 134 yıllık Asker Hastanesi, Sarıkamış Devlet Hastanesinin ek binası olarak hizmet vermeye başladı

Askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına devri

KARS (AA) - Kars'ın Sarıkamış ilçesindeki 134 yıllık Asker Hastanesi, askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına devrine ilişkin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) kapsamında Sarıkamış Devlet Hastanesine bağlandı.

İnönü Mahallesi'nde yaklaşık 7 bin metrekarelik alanda konuşlu tarihi bina, devir işleminin ardından Sarıkamış İlçe Devlet Hastanesinin ek binası olarak hizmet vermeye başladı.

Sarıkamış Devlet Hastanesi Başhekimi Sevil Açıkgöz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Sarıkamış Asker Hastanesinin personeliyle Sarıkamış Devlet Hastanesi bünyesine alınarak hizmetine devam ettiğini söyledi.

Hastanenin, "Sarıkamış Devlet Hastanesi Ek Binası" adıyla hizmete devam edeceğini belirten Açıkgöz, "Biz bundan sonra bir aile olarak çalışmalarımıza birlikte devam edeceğiz. Burada çalışan arkadaşlar bizim kadrolarımıza geçiyor. Bünyemize katıldıktan sonra bir kısmı hastanemizde, bir kısmı da ek hizmet binamızda hizmet vermeye devam edecek. Bizim de birçok branşta tek hekim olduğu için birden fazla hekim olan branşlarımızı bu ek binamıza kaydıracağız." diye konuştu.

Açıkgöz, askeri hastanelerin Sağlık Bakanlığına bağlanmasına ilişkin de "Bu hastanelerin, FETÖ kapsamında kapatılan hastanelerle karıştırılmaması lazım. Sadece bizim bünyemize alınma işlemidir. Vatandaşlarımıza ana ve ek binamızda en iyi hizmeti verebilmek için bu işlemleri gerçekleştirdik, hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×