Aşevinin kazanları Suriyeliler için kaynıyor

- Biz Ümmetiz Platformu ve Avrasya Vakfı tarafından Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde ve Suriye'de kurulan 7 aşevinde hazırlanan yemekler, savaş mağdurlarına ulaştırılıyor - Platform temsilcisi Altıntaş: - "Suriye'de insanlar gıda bulmakta zorluk yaşıyor. Bizler bir ailenin iftarını yapacak şekilde sıcak yemeklerimizi onlar için hazırlıyoruz. Her gün 4 çeşit yemek çıkarıyoruz" - "Ramazan boyunca günde 20 bin kardeşimize sıcak yemek ve Halep merkezinde 3 bin kişiye düzenli iftar vermeye devam ediyoruz"

Aşevinin kazanları Suriyeliler için kaynıyor
19 Haziran 2016 Pazar 11:04

HATAY (AA) - CEM GENCO - Biz Ümmetiz Platformu ve Avrasya Vakfı tarafından Hatay ve Suriye'de kurulan 7 aşevinde çıkan sıcak yemek, ramazanda savaş mağdurlarına ikram ediliyor.

Platform temsilcisi Abdülhamit Altıntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, savaştan etkilenen insanlara yardıma devam edeceklerini söyledi.

Reyhanlı'daki vakıf merkezine ve Suriye'nin farklı bölgelerine 7 aşevi kurduklarını anlatan Altıntaş, "Suriye'de insanlar gıda bulmakta zorluk yaşıyor. Bizler bir ailenin iftarını yapacak şekilde sıcak yemeklerimizi onlar için hazırlıyoruz. Her gün 4 çeşit yemek çıkarıyoruz." dedi.

Reyhanlı'daki aşevinden çıkan sıcak yemekleri Halep ve Bayırbucak'taki ihtiyaç sahiplerine ulaştırdıklarını anlatan Altıntaş, "Suriye içindeki aşevlerimizden çıkan yemekler yine Halep, Humus ve İdlib bölgesindeki ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin evlerine kadar sefer taslarına konularak veriliyor. Reyhanlı'daki aşevimizde yemekleri Suriyeli gönüllü kadınlar yapıyor. Merkezde 10 Suriyeli kadın, savaş bölgesindeki kendi vatandaşlarının evine ramazanda sıcak yemek girmesi için çalışıyor." diye konuştu.

Daha fazla insana ulaşmak için destek beklediklerini ifade eden Altıntaş, ramazan boyunca günde 20 bin Suriyeliye sıcak yemek ulaştırmaya devam edeceklerini söyledi.

- Halep'te her gün 3 bin kişiye iftar

Vakıf olarak Halep merkezde her gün 3 bin kişiye iftar verdiklerini anlatan Altıntaş, "Yoğun bombardıman altındaki kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyoruz. Türkiye'nin birçok yerinden bağışçıların destekleriyle temin edilen iftarlıkları savaşın mağdur bıraktığı Suriyeli dostlarımıza ulaştırılıyor." dedi.

Ramazan ayı boyunca düzenli verilen iftarla bağları daha da güçlendirdiklerini söyleyen Altıntaş, şunları kaydetti:

"Halep çok önemli bir şehirdir. Burada insanlar acımasızca katlediliyor. Ramazan ayı başından bu yana 100'ü aşkın varil bombası atıldı ve birçok sivil masum kardeşimiz hayatını kaybetti. Bizler vakıf olarak bu ayın bereketini tüm Suriye'ye yaymak için çalışıyoruz. Ramazan boyunca günde 20 bin kardeşimize sıcak yemek ve Halep merkezinde 3 bin kişiye düzenli iftar vermeye devam ediyoruz. Suriye'nin birçok çok noktasında da iftar, sahurluk ve gıda yardımlarımız oluyor."


Etiketler; #sıcak yemek

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×