Antalya'daki "kredi" cinayeti davası

- Kredi yüzünden tartıştığı eşini, elleriyle boğarak öldüren sanığın yargılanmasına başlandı

Antalya'daki
04 Ekim 2016 Salı 10:13

ANTALYA (AA) - Antalya'da annesi için 4 bin lira kredi çektiği gerekçesiyle eşini boğarak öldüren Osman Kızılçelik'in yargılanmasına başlandı.

Antalya 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu yargılanan sanık Osman Kızılçelik, müşteki Selma Taşkıran ve Nasuh Karakuzu ile taraf avukatları katıldı.

Sanık Kızılçelik, duruşmada, eşi Fatma Kızılçelik ile evlilikleri boyunca maddi sıkıntılar yaşadıklarını, bu nedenle aralarında sık sık tartışma olduğunu söyledi. Olay tarihinde eşinin çektiği krediyi ne yaptığını sorduğunda ters cevap aldığını ileri süren Kızılçelik, tartışma sırasında kendisini sevmediğini, başkasını sevdiğini ve boşanmak istediğini dile getirdiğini iddia etti.

Eşinin, en yakın arkadaşı ile ilişkisi olduğunu söylediğini savunan Kızılçelik, "Bana bir ilişkisinin olduğunu söyledi. 'Sen ne biçim erkeksin' şeklinde sözler söyledi. Bunun üzerine o anda gözüm döndü, daha fazla dinlemek istemedim. Elimle maktulenin ağzını ve burnunu kapattım. Bir süre sonra hareketsiz kalınca bayıldı zannederek evden çıkarak kayınvalidemin evine gittim." dedi.

Kızılçelik, eşinin öldüğünü kayınvalidesinin araması üzerine öğrendiğini, yaşanan olaydan pişmanlık duyduğunu ifade etti.

Fatma Kızılçelik'in annesi Selma Taşkıran ise kızının evliliği boyunca kendisine yansıyan hiçbir sorun, tartışma ve kavgaya şahit olmadığını belirtti.

Olaydan sanık Kızılçelik'in kendisini arayarak, "Anne, Çetin gidip Fatma'ya bir baksın, işe gitmemiş." dediğini anlatan Taşkıran, eve baktıklarında kızını morarmış bir şekilde bulduklarını söyledi. Taşkıran, sanığın söylediği gibi kızının bir ilişkisinin olmadığını ve iftira atılmaya çalışıldığını savundu.

Müşteki Nasuh Karakuzu da kızının bir ilişkisinin bulunmadığını, eşiyle büyük bir kavgasının da olmadığını belirterek, sanığın, "uydurma bir senaryo" ortaya koyduğunu, söylenenlerin doğruyu yansıtmadığını ifade etti.

Nasuh Karakuzu, duruşma sırasında baygınlık geçirmesi üzerine salon dışına çıkarıldı.

Tanık olarak dinlenen Caner C. ise sanık ile yakın arkadaş olduklarını ama sanığın söylediği gibi eşiyle herhangi bir gönül ilişkisinde bulunmadıklarını söyledi. Caner C, mahkeme başkanının sorması üzerine, "Ben hiçbir zaman maktule ile fiziksel olarak yakınlaşmadım. Aramızda hiçbir şekilde bir cinsel ilişki olmamıştır, cinsel anlamda kendisine hiçbir zaman dokunmadım." diye konuştu.

Duruşma eksik evrakın giderilmesi için ertelendi.

Antalya'nın Muratpaşa ilçesinde 4 Nisan 2016 tarihinde Osman Kızılçelik, annesi için 4 bin lira kredi çektiği gerekçesiyle tartıştığı eşi Fatma Kızılçelik'i boğarak öldürmüştü. Kızılçelik, olayın ardından gözaltına alınmıştı.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×